جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳
شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۵ 3590 0 1

با استفاده از هوش مصنوعی دانشمندان تلاش می‌کنند تا بتوانند با استفاده از هوش مصنوعی، میلیاردها کلمه‌ای که طی دهه‌های گذشته در قالب کلمات ثبت شده‌اند را مورد تحلیل قرار دهند

تحلیل ۳۰ میلیارد کلمه با استفاده از هوش مصنوعی

تحلیل ۳۰ میلیارد کلمه با استفاده از هوش مصنوعی دانشمندان تلاش می‌کنند تا بتوانند با استفاده از هوش مصنوعی، میلیاردها کلمه‌ای که طی دهه‌های گذشته در قالب کلمات ثبت شده‌اند را مورد تحلیل قرار دهند و در پژوهشی، بیش از 30 میلیارد کلمه را بررسی کردند.
 
به گزارش خبرنگار گروه دانستنی‌های خبرگزاری فارس، انسان همواره به کلمات نوشته شده بسنده کرده است تا از این طریق بتواند تاریخ را ثبت کند و آنچه پیرامونش اتفاق می‌افتد را برای آیندگان به یادگار بگذارد.
 
دانشمندان هم‌اکنون پروژه‌ای را در اختیار گرفته‌اند تا با استفاده از هوش مصنوعی بتوانند میلیاردها کلمه‌ای که طی دهه‌های گذشته در قالب کلمات ثبت شده‌اند، مورد تحلیل قرار دهند و از این طریق بتوانند الگوهای دقیقی به دست آورند.
 
بر اساس این پروژه گروهی از محققان دانشگاه بریستول 35 میلیون مقاله که طی 150 سال گذشته در بیش از 100 روزنامه انگلیسی به چاپ رسید را به صورت ساده و پیچیده مورد تحلیل قرار دادند و این اتفاق از طریق فرآیند یادگیری ماشینی صورت گرفت.
 
سیستم‌های رایانه‌ای پیشرفته در این پروژه بیش از 30 میلیارد کلمه را شناسایی کردند و در تحلیل‌های ساده محققان موفق شدند اتفاقات بزرگ از جمله جنگ و بیماری‌های همه‌گیر را شناسایی کنند.
 
سیستم مشابه به رایانه‌ها امکان داد تا بتوانند به صورت بصری در مورد هنر و حتی استدلال‌های مرتبط با یک موضوع تحلیل کنند و یاد بگیرند. محققان همچنین با استفاده از این تکنیک موفق شدند صعود و فرود اتفاقات مختلف بین سال‌های 1800 تا 1950 میلادی را به خوبی تحلیل کنند. به عنوان مثال در این بررسی دانشمندان توانستند کاهش استفاده از انرژی بخار و روی کار آمدن جریان الکتریسیته را تشخیص دهند و حتی متوجه شوند در سال 1898 میلادی این اتفاق به اوج خود رسیده است.
 
در بخش دیگر این پروژه تحقیقاتی دانشمندان با استفاده از هوش مصنوعی توانستند افراد مشهور را به اخبار مرتبط کنند و از این طریق دریابند هر یک از اتفاقات چگونه و توسط چه افرادی ایجاد شده‌اند.
کلمات کلیدی

آی هوش: گنجینه دانستنی ها و معماهای هوش و ریاضی

نظراتی که درج می شود، صرفا نظرات شخصی افراد است و لزوماً منعکس کننده دیدگاه های آی هوش نمی باشد.
آی هوش: مرجع مفاهیم هوش و ریاضی و انواع تست هوش، معمای ریاضی و معمای شطرنج
 
در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان، رعایت برخی موارد ضروری است:
 
-- لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
-- آی هوش مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
-- آی هوش از انتشار نظراتی که در آنها رعایت ادب نشده باشد معذور است.
-- نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.
 
 
 
 

نظر شما

پرطرفدارترین خبرهای امروز

معادله
دکتر فریده فیروزبخت، ریاضیدان ایرانی درگذشت
تشخیص هوش افراد از روی چهره
ایجاد مقطع ارشد
نقش ریاضیات در فلسفه افلاطون به چه میزان است
یک ایرانی اولین برنده زن معتبرترین جایزه جهانی ریاضیات
سارا زاهدی، برنده جایزه انجمن ریاضیات اروپا شد
درخشش تیم المپیاد ریاضی دانشگاه شریف در مسابقات بین‌المللی ریاضی بلغارستان
پیش‌بینی حوادث سهمگین با کمک ریاضیات