يکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳
جمعه ۶ شهریور ۱۳۹۴ 5687 0 3

راحله پورآذر که به تازگی مجموعه چهارجلدی «هوش هیجانی» را در همکاری با زهرا هاشمی راهی بازار کرد‌ه، از عزم خود برای نگارش مجموعه‌ای دیگر با عنوان «رفتار هیجانی» خبر داد.

«رفتار هیجانی» بعد از «هوش هیجانی» می‌آید

راحله پورآذر که به تازگی مجموعه چهارجلدی «هوش هیجانی» را در همکاری با زهرا هاشمی راهی بازار کرد‌ه، از عزم خود برای نگارش مجموعه‌ای دیگر با عنوان «رفتار هیجانی» خبر داد. به گزارش خبرنگار ایسنا، مجموعه چهارجلدی «هوش هیجانی» در واحد کودک و نوجوان انتشارات منظومه خرد «ماهک» راهی بازار شده است.
 
پورآذر درباره مجموعه جدیدش «رفتار هیجانی» گفت: «رفتار هیجانی» شامل رفتارهایی است که کودکان می‌توانند برای کنار آمدن با هیجانات خود داشته باشند.
 
این پژوهشگر با تاکید بر اینکه واژه کنترل هیجانات غلط است و درست‌تر آن کنار آمدن با هیجانات است، خشم‌، ترس‌، شادی و غم را چهار هیجان دوران کودکی توصیف کرد و گفت: برخی از حالات هیجانی مثل خشم با حالات ناخوشایندی مثل افزایش ضربان قلب و تعرق همراه است و انجام برخی از رفتارها و حتی بازی‌ها می‌تواند این احساسات ناخوشایند را کنترل کند که در این مجموعه به آن‌ها پرداخته خواهد شد.
 
ش مثل شادی‌، خم مثل خشم‌، غ مثل غم‌ و ت مثل ترس عنوان‌های مجموعه چهارجلدی تازه منتشرشده این پژوهشگرند که در حوزه هوش هیجانی راهی بازار شده‌اند.
 
در بخشی از یادداشت پشت جلد این مجموعه آمده است:
«در مجموعه‌ اول کتاب‌های هوش هیجانی با عنوان احساس‌های من سعی کرده‌ایم همراه با اطلاعات مفید در مورد هر یک از چهار حس اصلی دوران کودکی (شادی‌، غم،‌ ترس و خشم) مهارت کنار آمدن با این احساس‌ها را در کودکان پروش دهیم.
 
در این کتاب‌ها کودکان با انجام تمرین‌های متنوع و متفاوت از نقاشی و کاردستی تا نمایش و قصه‌گویی، مهارت‌های دستی‌، کلامی و ارتباطی خود را تقویت می‌کنند و در نهایت با شناخت درست نشانه‌های هر احساس و راه‌های مواجه شدن با آن‌ها کودکی آرامی را می‌گذرانند.»

آی هوش: گنجینه دانستنی ها و معماهای هوش و ریاضی

نظراتی که درج می شود، صرفا نظرات شخصی افراد است و لزوماً منعکس کننده دیدگاه های آی هوش نمی باشد.
آی هوش: مرجع مفاهیم هوش و ریاضی و انواع تست هوش، معمای ریاضی و معمای شطرنج
 
در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان، رعایت برخی موارد ضروری است:
 
-- لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
-- آی هوش مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
-- آی هوش از انتشار نظراتی که در آنها رعایت ادب نشده باشد معذور است.
-- نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.
 
 
 
 

نظر شما

پرطرفدارترین خبرهای امروز

تشخیص هوش افراد از روی چهره
معادله
ژن ریاضی وجود ندارد!
کشف ناحیه مغزی مسئول ترمزکشی اضطراب
198، ضریب هوشی نابغه‌ترین مرد دنیا
مغز انسان جی پی اس درونی دارد
افزایش بهره وری و کاهش هزینه ها در شهرهای هوشمند
ورزش چگونه باعث افزایش حافظه می‌شود؟