سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳
شنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ 5669 0 2

نونهالان و نوجوانان امروز، با خلاقیت و ابتکار قدم در عرصه پیشرفت و تکنولوژی نهاده اند و از هم اکنون می خواهند به والدین خود بگویند آماده پذیرش مسئولیت های مهم و حساس کشوری هستند.

یک روز خاطره انگیز برای کودکان در شاهرود

برگزاری سومین همایش تخصصی خلاقیت مکانیک و رباتیک لگویی

نونهالان و نوجوانان امروز، با خلاقیت و ابتکار قدم در عرصه پیشرفت و تکنولوژی نهاده اند و از هم اکنون می خواهند به والدین خود بگویند آماده پذیرش مسئولیت های مهم و حساس کشوری هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، در اولین نمایشگاه تخصصی ساخت، خلاقیت، مکانیک و رباتیک و سومین جشنواره لگوی شهرستان شاهرود که از صبح جمعه آغاز و تا بعد از ظهر در محل سالت ورزشی شرکت البرز شرقی شاهرود ادامه داشت نونهالان دو ساله تا نوجوانان 16 تا 18 ساله حضور داشتند تا قدرت خود را برای حل چالش های دنیای بیرون با کوچکترین ابزارها به نمایش بگذارند.
 
خانواده هایی که در این نمایشگاه و جشنواره شرکت داشتند در کنار کودکان گویی دوباره به کودکی خود بازگشته باشند با شادابی و نشاطی وصف ناپذیر در کنار کودکان خود به ساخت سازه هایی با لگو مشغول بودند و لحظات شادی را در کنار فرزندانشان سپری می کردند.
 
هر چند این جشنواره در ظاهر برای نمایش قدرت و توانایی خلاقیت کودکان به خانواده هایشان بود و حاصل بیش از هشت ماه تلاش شرکت کنندگان، اما بیش از آن که کودکان و نوجوانان شرکت کننده را تحت تاثیر قرار دهد والدین را به وجد آورده بود.
 
یک روز شاد و خاطره انگیز برای کودکان و نوجوانان در کنار خانواده
آقای نقوی که به همراه پسرش در مسابقه والدین شرکت کرده بود از این که کودکش از هم اکنون با ساخت سازه های مهندسی آشنا می شود ابراز خرسندی کرد و گفت: امیدوارم سازه آپارتمانی که ساخته تمام مشخصات تیم هیئت داوران را داشته باشد.
 
فرزند آقای نقوی هم از اینکه در کنار پدرش در حال ساخت یک آپارتمان مرتفع، زیبا و مقاوم است احساس رضایت می کرد و با دقت خاصی لگو ها را کنار هم می چید که مبادا با کوچکترین ضربه ای به ساختمانش آسیبی وارد شود.
 
خانواده صابر نیز که با تیم چهار نفره خود متشکل از دو پسر خانواده، دختر و مادر خانواده شرکت داشتند با فعالیت وصف ناشدنی در پی ساخت سازه ای مقاوم و زیبا بودند و حس همکاری ایجاد شده در میان اعضای این خانواده قابل تقدیر بود.
 
متین هشت ساله با رباطی که خودش با لگو ساخته بود در نمایشگاه شرکت داشت و از این که توانسته بود با همکاری اعضای گروهش این رباط متحرک را بسازد بسیار خوشحال بود و برای هر کسی که به سراغش می رفت از نحوه ساخت رباط و چگونگی کار کرد آن توضیح می داد.
 
حل چالش های دنیای بیرون با استفاده از لگو
مسئول برگزاری اولین نمایشگاه تخصصی ساخت، خلاقیت، مکانیک و رباتیک و سومین جشنواره لگوی شهرستان شاهرود با اشاره به اهمیت ایجاد فضای کار گروهی و حس همکاری در کودکانان و نوجوانان گفت: بخش ویژه این دوره از نمایشگاه و جشنواره لگوی شاهرود با برگزاری مسابقه ویژه خانوداه ها رنگ و بوی دیگری به خود گرفته است.
 
حسین باقری این قسمت از جشنواره را خاص و پر طرفدار معرفی کرد و افزود: خانواده ها در گروه های سه تا چهار نفره شرکت می کنند و قرار است سازه ای بسازند که علاوه بر بلندی از وزن کم، قدرت بالا در مقابل زلزله و زیبایی بهره مند باشد.
 
تیم رباتیک لگوی شاهرود در مسابقات جهانی مالزی شرکت داشت
مدیر آموزشی یکی از موسسات لگوی شاهرود با اشاره به اینکه در بخش موزائیک آموزش های ریاضی از جمله ضرب تقسیم تقارن و تناسب به بچه ها آموزش داده می شود تصریح کرد: در قسمت دیگر از نمایشگاه بچه های کلاس های سوم و چهارم که در زمینه خلاقیت های مکانیک و رباتیک آموزش دیده اند وسایلی که با چرخ دنده، قرقره و محور ساخته شده به نمایش گذاشته اند.
 
باقری با تاکید بر اینکه بچه های راهنمایی و دبیرستانی حاضر در نمایشگاه آموزش های پایه تا تخصصی رباتیک را پشت سر گذاشته اند عنوان کرد: این گروه های سنی می توانند با قطعات لگویی تمام قطعات یک ربات متحرک را بسازند و آن را با برنامه نویسی های خاص به حرکت در آورند.
 
وی در خاتمه با یادآوری این مطلب که این گروه می توانند در مسابقات کشوری و جهانی شرکت کنند اذعان داشت: سال گذشته دو تیم از شاهرود با کسب مقام کشوری توانستد در مسابقات جهانی کشور مالزی شرکت کنند.
کلمات کلیدی
سایر اخبار و تازه های پیشنهادی آی هوش:

آی هوش: گنجینه دانستنی ها و معماهای هوش و ریاضی

نظراتی که درج می شود، صرفا نظرات شخصی افراد است و لزوماً منعکس کننده دیدگاه های آی هوش نمی باشد.
آی هوش: مرجع مفاهیم هوش و ریاضی و انواع تست هوش، معمای ریاضی و معمای شطرنج
 
در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان، رعایت برخی موارد ضروری است:
 
-- لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
-- آی هوش مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
-- آی هوش از انتشار نظراتی که در آنها رعایت ادب نشده باشد معذور است.
-- نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.
 
 
 
 

نظر شما

پرطرفدارترین خبرهای امروز

معادله
تشخیص هوش افراد از روی چهره
احتمال قرار گرفتن ایران در جایگاه چهارم جهانی
رتبه‌های ممتاز کنکور در اختیار دختران
فیل‌هایی که نقاش حرفه‌ای شدند
مهلت پیش ثبت نام در جشنواره رباتیک و هوش مصنوعی امیرکبیر تا شهریورماه
پایان رقابت بیش از ۱۰۰۰ شهروند شهر ریاضی
آزمون پرلز: کودکان کدام کشورها در خواندن و مطالعه پیشرو هستند؟
۱۰ رتبه برتر کنکور ریاضی دانشگاه شریف را انتخاب کردند