سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳
سه شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۳ 4964 0 6

استاد دانشکده ریاضی دانشگاه صنعتی شریف از ارتقاء انجمن ریاضی ایران از گروه سه به چهار در رتبه‌بندی پنج گانه جهانی همزمان با اعطای مدال فیلدز به دکتر مریم میرزاخانی، استاد ایرانی دانشگاه استنفورد خبر داد.

بررسی و تبیین جایگاه علمی دکتر مریم میرزاخانی

صعود رتبه جهانی انجمن ریاضی ایران همزمان با موفقیت درخشان «میرزاخانی»

مریم میرزاخانی برنده مدال فیلدز 2014

استاد دانشکده ریاضی دانشگاه صنعتی شریف از ارتقاء انجمن ریاضی ایران از گروه سه به چهار در رتبه‌بندی پنج گانه جهانی همزمان با اعطای مدال فیلدز به دکتر مریم میرزاخانی، استاد ایرانی دانشگاه استنفورد خبر داد.
 
به گزارش خبرنگار علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر بیژن ظهوری زنگنه که در نشست «بررسی و تبیین جایگاه علمی دکتر مریم میرزاخانی» در دانشگاه صنعتی شریف سخن می‌گفت با بیان این که اولین شکوفه‌های ریاضی جدید در کشور ایران مربوط به دوره دارالفنون بوده است، تصریح کرد: در آن زمان چند معلم خارجی به ایران آمدند و یک مترجم معمولی مباحث آنها را ترجمه می‌کرد و سالها طول کشید تا افرادی چون نجم‌الدوله معلم شوند و در این حوزه کتاب بنویسند.
 
وی با اشاره به سیر توسعه ریاضیات در کشور ایران به راه‌اندازی دانشگاه اشاره کرد و گفت: هدف اولیه رشته ریاضی در دانشگاه‌های ما تربیت معلم بود و در آن زمان راه‌اندازی مقاطع کارشناسی ارشد مد نظر نبود.
 
ظهوری زنگنه افزود: بیشترین شکوفایی ریاضی در کشور با برنامه مدرن دانشگاه شیراز آغاز شد و پس از آن دانشگاه صنعتی شریف نیز اولین دوره کارشناسی ارشد ریاضی را راه‌اندازی کرد. پس از انقلاب نیز دوره دکتری در دانشگاه‌های ایران راه‌اندازی شد.
 
استاد دانشکده ریاضی دانشگاه صنعتی شریف گفت: ما در مقطع کارشناسی با علم ریاضی دنیا شکافی نداریم به خصوص در دانشگاه صنعتی شریف دانشجویان قوی و المپیادی‌ها که دارای اعتماد به نفس و علاقه شدید به این رشته هستند جذب می‌شوند.
 
وی بیشترین شکاف موجود بین علم ریاضی ایران و دنیا را در مقاطع بالاتر از کارشناسی عنوان کرد و گفت: باید تلاش شود شکاف موجود پر شود و نوع نگاه و زمینه‌های ریاضی در کنگره بین‌المللی ریاضی مورد توجه کشور ما قرار گیرد.
 
ظهوری زنگنه با اشاره به سطح بالای ریاضی‌دانان ایرانی گفت: این موضوع نشان از غنی‌بودن این علم در کشور ما دارد که لازم است با توجه به معیارهای کنگره بین‌المللی ریاضیات و جوایز فیلدز وضعیت ریاضیات در کشور خود را ارتقاء دهیم.
کلمات کلیدی
سایر اخبار و تازه های پیشنهادی آی هوش:

آی هوش: گنجینه دانستنی ها و معماهای هوش و ریاضی

نظراتی که درج می شود، صرفا نظرات شخصی افراد است و لزوماً منعکس کننده دیدگاه های آی هوش نمی باشد.
آی هوش: مرجع مفاهیم هوش و ریاضی و انواع تست هوش، معمای ریاضی و معمای شطرنج
 
در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان، رعایت برخی موارد ضروری است:
 
-- لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
-- آی هوش مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
-- آی هوش از انتشار نظراتی که در آنها رعایت ادب نشده باشد معذور است.
-- نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.
 
 
 
 

نظر شما

پرطرفدارترین خبرهای امروز

معادله
تشخیص هوش افراد از روی چهره
بازگشت تيم المپياد رياضی دانش آموزی به کشور
تیم ملی المپیاد ریاضی ایران موفق به کسب ۴مدال نقره و ۲مدال برنز شد
ساخت رباتی که ذهن انسان را می‌خواند
جشنواره استانی ریاضیات و دست سازه در قروه برگزار می شود
شب یلدای همه شما مبارک
پرنده‌های خوش‌آواز باهوش نیستند
رتبه‌های ممتاز کنکور در اختیار دختران