دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲
چهارشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۴ 4913 0 3

عضو کمیته علمی برگزاری هشتمین کنفرانس ترکیبات جبری و نظریه‌ گراف گفت: نظریه گراف یکی از کاربردی‌ترین شاخه‌ ریاضی در علوم مهندسی است که در رشته‌های مهندسی عمران، برق و کامپیوتر کاربرد دارد و دانشجویان رشته‌های مهندسی بیشتر جذب این شاخه می‌شوند.

عضو کمیته علمی برگزاری هشتمین کنفرانس ترکیبات جبری و نظریه‌ گراف گفت

نظریه گراف یکی از کاربردی‌ترین شاخه‌ ریاضی در علوم مهندسی است

عضو کمیته علمی برگزاری هشتمین کنفرانس ترکیبات جبری و نظریه‌ گراف گفت: نظریه گراف یکی از کاربردی‌ترین شاخه‌ ریاضی در علوم مهندسی است که در رشته‌های مهندسی عمران، برق و کامپیوتر کاربرد دارد و دانشجویان رشته‌های مهندسی بیشتر جذب این شاخه می‌شوند.
 
سعید اکبری در حاشیه برگزاری هشتمین کنفرانس ترکیبات جبری و نظریه‌ گراف که صبح امروز با حضور دانشجویان و اساتید رشته ریاضی کشور در استان قزوین برگزار شد، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه قزوین، اظهار کرد: کاربرد ترکیبات در تمام شاخه‌ها و علوم حائز اهمیت است از جمله کاربردهای مهم این شاخه می‌توان به استفاده آن در بهینه‌سازی، طرح‌های آماری، انتقال اطلاعات، برنامه نویسی کامپیوتر و الگوریتم‌ها اشاره کرد.
 
عضو کمیته علمی برگزاری هشتمین کنفرانس ترکیبات جبری و نظریه‌ گراف یادآور شد: کنفرانس ترکیبیات جبری از سال 1386 و با هدف تقویت ارتباط بین اساتید، محققان، دانشجویان و علاقه‌مندان و همچنین به منظور گسترش مرزهای این بخش از دانش ریاضی و تبادل نظر در زمینه‌های مختلف ترکیبیات فعالیت خود را آغاز کرده و تاکنون طی هفت دوره و به ترتیب در مرکز تحقیقات فیزیک نظری و ریاضیات (IPM)، دانشگاه تبریز، دانشگاه فردوسی مشهد، دانشگاه بوعلی سینا همدان، دانشگاه اصفهان، دانشگاه مازندران و دانشگاه کاشان برگزار شده است.
 
وی خاطرنشان کرد: هشتمین کنفرانس ترکیبات جبری و نظریه‌ گراف با هدف آشنایی محققان فعال در زمینه‌های مختلف ترکیبات با تحقیقات یکدیگر و نیز معرفی تازه‌ترین دستاوردهای پژوهشی علم ترکیبات در محورهای ترکیبات، ترکیبات جبری، گراف و نظریه جبری گراف با حضور بیش از 130 دانشجوی کارشناسی و کارشناسی ارشد برگزار شده است.
 
اکبری افزود: در این دوره از کنفرانس 113 مقاله به دبیرخانه کنفرانس ارسال شده بود که پس از بررسی و داوری 79 مقاله جهت ارائه در این همایش انتخاب شدند که از این میان 3 مقاله مختص دانشجویان استان قزوین است همچنین در این همایش به منظور ارائه مقالات برتر چندین کارگاه تخصصی با حضور 85 سخنران برگزار می‌شود.
 
وی یادآور شد: کارگاه‌های تخصصی توسط سخنرانان مدعو در موضوعات تخصصی مشخص و دریک جلسه‌ دو بخشی ارائه می‌شود که سخنرانی تخصصی 40 دقیقه‌ای توسط سخنرانان مدعو در موضوعات مختلف ترکیبات جبری و نظریه گراف و سخنرانی تخصصی 20 دقیقه‌ای توسط اعضای هیات علمی، دانشجویان دانشگاه‌ها مختلف کشور و پژوهشگران انجام می‌شود.
 
به گزارش ایسنا، این کنفرانس به مدت دو روز در تاریخ 15 و 16 مهر ماه در گروه ریاضی دانشکده علوم پایه دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) قزوین در حال برگزاری است.
منبع
ایسنا

آی هوش: گنجینه دانستنی ها و معماهای هوش و ریاضی

نظراتی که درج می شود، صرفا نظرات شخصی افراد است و لزوماً منعکس کننده دیدگاه های آی هوش نمی باشد.
آی هوش: مرجع مفاهیم هوش و ریاضی و انواع تست هوش، معمای ریاضی و معمای شطرنج
 
در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان، رعایت برخی موارد ضروری است:
 
-- لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
-- آی هوش مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
-- آی هوش از انتشار نظراتی که در آنها رعایت ادب نشده باشد معذور است.
-- نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.
 
 
 
 

نظر شما

پرطرفدارترین خبرهای امروز

معادله
تشخیص هوش افراد از روی چهره
نخستین کیت آموزش ریاضی پایه دوم ابتدایی طراحی و تولید شد
مسابقه تورنی تیم ریاضی در یزد برگزار شد
برگزاری مراسم خصوصی خاکسپاری پروفسور «میرزاخانی» در امریکا
گنبد آرامگاه شاه نعمت الله ولی، تجزیه و تحلیل ریاضی می شود
ریاضیات در صدر جدول نشر هفتگی
برگزاری سومین دوره مسابقات شناورهای هوشمند توسط دانشگاه صنعتی شریف