شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳
دوشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۴ 4341 0 2

سمپوزیوم هوش مصنوعی با محورهای هوش مصنوعی، نرم افزار و سخت افزار ربات، پردازش داده های سنسورها و کنترل، ارتباط انسان و ربات، سیستم های چند عاملی و چند رباتی و کاربرد رباتیک برگزار می شود.

با هدف معرفی یافته های تازه در حوزه رباتیک/

هفتمین سمپوزیوم هوش مصنوعی و رباتیک در قزوین برگزار می شود

قزوین- دبیر اجرایی سمپوزیوم گفت: هفتمین سمپوزیوم و پنجمین کنفرانس هوش مصنوعی و رباتیک ۲۳ فروردین ماه در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی سجودی ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی استان اظهارداشت: این سمپوزیوم با محورهای هوش مصنوعی، نرم افزار و سخت افزار ربات، پردازش داده های سنسورها و کنترل، ارتباط انسان و ربات، سیستم های چند عاملی و چند رباتی و کاربرد رباتیک برگزار می شود.
 
وی افزود: این کنفرانس موقعیت مناسبی را برای معرفی، بحث و تبادل نظر در مورد یافته‌های جدید علمی در موضوعاتی از جمله رباتیک، هوش مصنوعی، ربات‌های فوتبالیست، ربات‌های امدادگر، ربات‌های خانگی و ربات‌های دانش آموزی در ربوکاپ فراهم خواهند آورد.
 
سجودی یادآور شد:با توجه به ماهیت میان رشته‌ای و ارتباطات نزدیک زمینه‌های علمی این کنفرانس با همدیگر و کاربرد آن ها در طیف وسیعی از زمینه‌های تکنولوژی که به کارگیری آن ها را در آینده‌ای نه چندان دور اجتناب ناپذیر می کند، اهمیت سرمایه گذاری و تلاش در این زمینه‌ها مشخص می شود.
 
دبیر اجرایی سمپوزیوم گفت: خصوصیت تجربی و تعاملی ربوکاپ و ارتباط نزدیک آن با هوش مصنوعی و رباتیک، موقعیتی را با پتانسیل بالا برای ارایه، یادگیری و ارزیابی اندیشه‌ها و روش‌های جدید فراهم کرده است. با نگاهی امیدوارانه، این زمینه‌‌های علمی و عملی می‌توانند با به کارگیری شیوه‌های درست برنامه‌ریزی و آینده نگری به سرعت در جامعه ما بصورت دانش بومی در آمده و مورد استفاده قرار گیرند.
 
وی ادامه داد:امسال ۱۲۹ مقاله برای ارائه در این سمپوزیوم ارسال شده که ۶۳ مقاله فارسی و ۶۶ مقاله انگلیس است. از این تعداد مقالات ۴۰ مقاله پذیرفته شده که ۱۸ مقاله فارسی و ۲۲ مقاله انگلیسی است و به شکل شفاهی و ۴ مقاله نیز به شکل پوستر ارائه خواهد شد.
 
دبیر اجرایی هفتمین سمپوزیوم رباتیک اعلام کرد:تعداد مقالات نسبت به سال های گذشته افزایش چشم گیری داشته و این افزایش در مقالات انگلیسی نمود بیشتری دارد.
 
سجودی گفت:مقالات برگزیده در xplore ieee نمایه خواهند شد و در مجلات علمی و پژوهشی به چاپ می رسد. هفتمین سمپوزیوم و چهارمین کنفرانس هوش مصنوعی و رباتیک در راستای برپایی دهمین دوره مسابقات بین المللی ربوکاپ آزاد ایران برگزار می شود و پروفسور منهاج عضو هیات علمی دانشگاه امیرکبیر و آزاد اسلامی قزوین به عنوان سخنران ویژه در این سمپوزیوم حضور خواهد داشت.
 
دهمین دوره مسابقات بین المللی ربوکاپ آزاد ایران از ۱۸ لغایت ۲۱ در محل نمایشگاه بین المللی تهران با حضور ۳۴۵ تیم از ۱۴ کشور جهان در دو بخش دانش آموزی و دانشجویی برگزار می شود. ۲۵ لیگ روبوکاپی در این دوره از رقابت ها حضور دارند.
کلمات کلیدی
سایر اخبار و تازه های پیشنهادی آی هوش:

آی هوش: گنجینه دانستنی ها و معماهای هوش و ریاضی

نظراتی که درج می شود، صرفا نظرات شخصی افراد است و لزوماً منعکس کننده دیدگاه های آی هوش نمی باشد.
آی هوش: مرجع مفاهیم هوش و ریاضی و انواع تست هوش، معمای ریاضی و معمای شطرنج
 
در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان، رعایت برخی موارد ضروری است:
 
-- لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
-- آی هوش مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
-- آی هوش از انتشار نظراتی که در آنها رعایت ادب نشده باشد معذور است.
-- نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.
 
 
 
 

نظر شما

پرطرفدارترین خبرهای امروز

تشخیص هوش افراد از روی چهره
معادله
پیش‌بینی حوادث سهمگین با کمک ریاضیات
رابطه
دهمین دوره مسابقات ربوکاپ آزاد ایران، چهارشنبه آغاز می شود
تهران در تدارک کنفرانس امنیت شهر هوشمند
رقابت های شطرنج زنان جهان؛ سارا خادم الشریعه نایب قهرمان شد
آزمون پرلز: کودکان کدام کشورها در خواندن و مطالعه پیشرو هستند؟
اولین دوره جامع توانبخشی شناختی برگزار می شود