يکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳
چهارشنبه ۸ آبان ۱۳۹۲ 5178 0 3

راهنمای خرید مداد

یار دبستانی من

خرید مداد هم خیلی ساده است، هم خیلی سخت؛ مخصوصا اگر بخواهید برای بچه مدرسه ای هایی که تازه نوشتن را شروع کرده اند، مدادی تهیه کنید.

مداد تن پوش دار
این مدادی که می بینید خودش زیاد خاص نیست و هر مدادی می تواند باشد اما تن پوشی دارد که جلوی کشیدن انگشت ها به همدیگر را می گیرد و باعث می شود تا دست کودک شما موقع نوشتن اذیت نشود، مخصوصا اگر عادت دارد که مداد را محکم فشار بدهد. رنگ های مختلفی دارد. قابل تعویض است و می توانید آن را بعد از تمام شدن مداد بیرون بیاورید و در مداد بعدی بکنید. اندازه های استاندارد دارد و برای خودکار هم قابل استفاده است.

مداد جویدنی
خیلی از بچه ها عادت دارند مدادهایشان را بجوند. هر چند باید با تمرین، جلوی این کار را گرفت اما در تولیدهای جدید فکری هم برای این بچه ها شده است و مدادهایی تحت عنوان جویدنی تولید شده. این مداد ها یک لایه پلاستیکی در قسمت انتهایی خود دارند که اگر هم کودکتان آن را بجود، رنگ و موادشیمیایی وارد دهانش نمی شود و مشکلی برایش پیش نمی آورد.

مداد شماره دار
حتما هنگام خرید با اصرار بچه ها برای خرید مدادهایی که به سرشان عروسک یا شی نصب است مواجه شده اید. ممکن است زیر بار خرید رفته اید و ممکن است نرفته اید به این دلیل که حواس کودک شما را پرت می کند. هرچند ممکن است زیاد توجیه تان اشتباه نباشد اما مدادهایی هم هستند که هم عروسکی و فانتزی هستند و هم بعدی از آموزش را دارند. مثلا این مدادها که اعداد را دارند. دیدن اعداد با این شکل، می تواند در ذهن او ماندگاری بیشتری برای یادگیری ایجاد کند مخصوصا اگر با معلم کلاس هماهنگی داشته باشید و به نوعی هر دانش آموزی با مداد مخصوص و عددش شناخته شود.

مداد مثلثی
این مدل مدادها که برخلاف مدادهای قدیمی تر سطح صافی ندارند و زاویه دار هستند. یکی از بهترین انتخاب ها برای نوشتن در هر سنی هستند، چرا که شکل بدنه مثلثی شان تضمینی برای دیر خسته شدن است. این شکل مدادها در دست نمی لغزند و بهتر می توان با آنها نوشت. خصوصا اینکه اگر دقت کنید نقطه های ریز و برجسته ای روی آن می بینید که خستگی دست را هم می گیرد و از لرزش مداد در دستی که موقع نوشتن عرق می کند جلوگیری می کند. در انواع مختلف HB و B تولید شده اند.

مداد زاویه دار
این مداد به نوشتن شما سرعت عمل بیشتری می دهد، مخصوصا اگر می خواهید نوشته هایتان را در موقعیت ضروری با سرعت هم پاک کنید. این مداد برای امتحان های نوشتاری مثل دیکته بسیار مناسب هستند، چون لازم نیست کودک شما دنبال پاک کن هم حین نوشتن بگردد. به علت زاویه دار بودن به دست شما ورزش می دهد و در ضمن از روی سطح صاف میز، سر نمی خورد و نمی افتد. انواع مختلف خشک و نرم دارند و برای همه گروهای سنی مناسب هستند.

مداد گرد
اگر شرکت های تولید کننده مداد این نوع مداد کلاسیک را هم دارند که خب فواید مدادهای زاویه دار را ندارد و ممکن است دست شما حین نوشتن با آن لیز بخورد، مخصوصا اگر دستتان عرق می کند. دست را زود خسته می کند، اما اکثر این مدادها نوک های نرمی دارند که کاغذ را خراش نمی دهند و برای نوشتن و حتی طرح اولیه نقاشی مناسب هستند. ممکن است کودک شما با این نوع مداد راحت تر باشد که می توانید از تن پوش مداد برایش استفاده کنید. مدل جدید این مدادها با بدنه هایی با نام نئونی که می درخشند تولید شده که کمتر در دست لیز می خورند.
کلمات کلیدی

آی هوش: گنجینه دانستنی ها و معماهای هوش و ریاضی

نظراتی که درج می شود، صرفا نظرات شخصی افراد است و لزوماً منعکس کننده دیدگاه های آی هوش نمی باشد.
آی هوش: مرجع مفاهیم هوش و ریاضی و انواع تست هوش، معمای ریاضی و معمای شطرنج
 
در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان، رعایت برخی موارد ضروری است:
 
-- لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
-- آی هوش مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
-- آی هوش از انتشار نظراتی که در آنها رعایت ادب نشده باشد معذور است.
-- نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.
 
 
 
 

نظر شما

پرطرفدارترین مطالب امروز

زندگینامه بزرگان ریاضی: اواريست گالوا
گفتگویی با مهندس احمد میرزاخانی، پدر مریم میرزاخانی
قواعد بخش پذیری بر اعداد  1 تا 20
زندگینامه ریاضیدانان: رویا بهشتی زواره
رتبه هفتم کنکور سراسری ریاضی 93: بعد از آزمون فکرش را نمی‌کردم برتر شوم
دانستنی‌هایی عددی درباره خورشید!
مریم میرزاخانی معادله مرگ را نوشت
سیستم عدد نویسی رومی
طنز ریاضی: اثبات 5=2+2