شنبه ۲ بهمن ۱۴۰۰
چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۲ 3381 0 3

پیام بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل متحد در آستانه روز جهانی صلح

به مناسبت روز جهانی صلح: صلح پایدار از آموزش و پرورش شروع می شود

سی ام شهریور ماه برابر با روز جهانی صلح است. دبیرکل سازمان ملل متحد در آستانه ی این روز پیامی داده است که بیش ازهر چیز به ضرورت آموزش و پرورش بنیادین برای ترویج صلح می پردازد.
 
بان کی مون این روز را زمانی مناسب برای بازتاب باورهای صلح طلبانه و مبارزه با خشونت و نیز برقراری آتش بس در دنیای امروز دانست. او برای یادبود تمامی کشته شدگان و بازماندگان دردمند، همگان را به یک دقیقه سکوت در ساعت ۱۲ ظهر به وقت محلی دعوت کرد.
 
بان کی مون در ادامه گفت: امسال هدفمان پررنگ کردن نقش آموزش و پرورش در برقراری صلح است؛ زیرا نقش آن در پرورش شهروندان و نیز ساختن جامعه ای آرام و صلح آمیز ضروری است.
 
او همچنین به ملاله یوسف زی و شعار معروفش «یک آموزگار، یک کتاب، یک قلم می تواند دنیا را تغییر دهد» در سازمان ملل اشاره کرد و گفت این بزرگترین افزار ماست. بر این پایه حق همه کودکان را آموزش با کیفیت دانست و در این راستا از دولت مردان و سیاست مداران برای فرستادن همه ی کودکان به مدرسه و تامین امکانات مناسب زندگی در سده بیست و یکم یاری خواست.
 
بر پایه ی آمار، ۵۷ میلیون کودک تا کنون از هیچ گونه امکان آموزش برخوردار نیستند و میلیون ها کودک دیگر به آموزش مناسب نیازمندند. بدین ترتیب آموزش کودکان فقیر و به حاشیه رانده شده، نیازمند رهبری سیاسی جسورانه و افزایش تعهدات مالی است. کمک های مالی آموزشی برای نخستین بار در این دهه کاهش یافته است و ما باید با ایجاد مشارکت های جدید و جلب توجه ها به سمت کیفیت آموزشی، این دگرگونی را وارونه کنیم.
 
بان کی مون در پایان از همگان خواست: بیایید به کودکانمان ارزش شکیبایی و احترام دوسویه را بیاموزیم، بیایید برای مدرسه ها و آموزگاران سرمایه گذاری کنیم تا بتوانیم دنیایی عادلانه و پاسخ گو به نیاز همگان بسازیم، دنیایی که تفاوت در آن ارزش باشد. بیایید برای برقراری و ماندگاری صلح تلاش کنیم.

آی هوش: گنجینه دانستنی ها و معماهای هوش و ریاضی

نظراتی که درج می شود، صرفا نظرات شخصی افراد است و لزوماً منعکس کننده دیدگاه های آی هوش نمی باشد.
آی هوش: مرجع مفاهیم هوش و ریاضی و انواع تست هوش، معمای ریاضی و معمای شطرنج
 
در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان، رعایت برخی موارد ضروری است:
 
-- لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
-- آی هوش مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
-- آی هوش از انتشار نظراتی که در آنها رعایت ادب نشده باشد معذور است.
-- نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.
 
 
 
 

نظر شما

پرطرفدارترین مطالب امروز

قواعد بخش پذیری بر اعداد  1 تا 20
اتحادهای ریاضی
سیستم عدد نویسی رومی
آزمون های وکسلر
روش چندحسی فرنالد
ظرفیت حافظه کوتاه مدت چقدر است؟
چگونه به کلاس اولی‌ها کمک کنیم؟
رشد هیجانی در دوران کودکی
زندگینامه ریاضیدانان: جان فوربز نش