سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳
چهارشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۲ 3454 0 3

بانک کتاب کودکان، در محوطه پارک رگرت تورنتو در ماه می سال ۲۰۰۸ راه اندازی شده؛ منطقه ای که تا ۲ کیلومتری آن مردمانی از ۱۰۲ ملیت مختلف در کنار هم زندگی می کنند.

بانک کتاب کودک

کشور:  کانادا
بانک کتاب کودکان، در محوطه پارک رگرت تورنتو در ماه می سال ۲۰۰۸ راه اندازی شده؛ منطقه ای که تا ۲ کیلومتری آن مردمانی از ۱۰۲ ملیت مختلف در کنار هم زندگی می کنند. بانک کتاب کودکان بیشتر شبیه یک کتاب فروشی اداره می شود با این تفاوت که کودکانی که قادر به تهیه کتاب برای خود نیستند، در هر بازدید از خانه کتاب می توانند کتابی به رایگان دریافت کنند. این مرکز کتاب های دست دوم اما سالم را از خانواده ها و همچنین کتاب های به فروش نرفته را از ناشران و کتاب فروشی ها گردآوری می کند و در اختیار خانواده های کم درآمد قرار می دهد.
 
کارکنان این مراکز آموزگاران و کتابداران فعال و بازنشسته و کارشناسان ادبیات کودک و کارشناسان سوادآموزی کودکان هستند و کودکان و پدر و مادرها را در انتخاب کتاب کمک می کنند. بانک کتاب کودکان برای مدرسه های محلی، مهد کودک ها و سایر مراکزی که با کودکان در ارتباط هستند برنامه بازدید رایگان از بانک کتاب ترتیب می دهند. در طول این بازدید دانش آموزان از شنیدن داستان لذت می برند و می توانند کتابی را هم با خود به خانه ببرند.  
 
بانک کتاب کودکان برنامه های پشتیبانی برای سواد آموزی و کتاب خوانی هم دارد برای نمونه آموزش کتاب خوانی والدین برای کودکان، اهدای واژه نامه های کودکان و همچنین برنامه ای برای دانش آموزان کتاب‌دوست که پس از ساعت مدرسه اجرا می شود و داستان هایی را برای دانش آموزان در نظر می گیرد. شاخه ملی دفتر بین المللی کتاب برای نسل جوان کانادا بانک کتاب کودکان را برای جایزه ترویج کتاب خوانی آساهی سال ۲۰۱۴ معرفی کرده است.
منبع
کتابک

آی هوش: گنجینه دانستنی ها و معماهای هوش و ریاضی

نظراتی که درج می شود، صرفا نظرات شخصی افراد است و لزوماً منعکس کننده دیدگاه های آی هوش نمی باشد.
آی هوش: مرجع مفاهیم هوش و ریاضی و انواع تست هوش، معمای ریاضی و معمای شطرنج
 
در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان، رعایت برخی موارد ضروری است:
 
-- لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
-- آی هوش مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
-- آی هوش از انتشار نظراتی که در آنها رعایت ادب نشده باشد معذور است.
-- نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.
 
 
 
 

نظر شما

پرطرفدارترین مطالب امروز

قواعد بخش پذیری بر اعداد  1 تا 20
طنز ریاضی: اثبات 5=2+2
زندگینامه ریاضیدانان: رویا بهشتی زواره
تعریف هوش از نگاه آلفرد بینه
سیستم عدد نویسی رومی
تعاریف و مفاهیم: توپولوژی
بررسی تعلیم و تربیت از دیدگاه جان دیوئی
عدد اردینال چیست؟
طنز ریاضی: اثبات 2=1