يکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹
دوشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۶ 1244 0 1

همزمان با سراسر کشور، پنجمین دوره مسابقات محاسبات ذهنی ریاضی و چرتکه استان البرز برگزار شد.

برگزاری مسابقات استانی محاسبات ذهنی ریاضی در البرز

همزمان با سراسر کشور، پنجمین دوره مسابقات محاسبات ذهنی ریاضی و چرتکه استان البرز روز جمعه در دبیرستان دخترانه شهید شرافت کرج برگزار شد. مدیر اجرایی مرکز آموزش محاسبات ذهنی البرز، ملارد و شهریار در حاشیه برگزاری این آزمون در گفت و گو با ایرنا گفت: این دوره از مسابقات با هدف ایجاد انگیزه، شناسایی دانش آموزان توانمند در زمینه محاسبات ذهنی و چرتکه ای، استفاده از یک سیستم نوع آورانه محاسبه ای و توسعه ذهن در سطح منطقه ای، استانی، کشوری و بین المللی برگزار می شود.

سمیه غلامی افزود: از محاسبات ریاضی جهت توسعه ذهن استفاده می شود زیرا این روش در افزایش قدرت ذهن، قدرت تخیل و تحلیل کودکان تاثیر دارد. وی تصریح کرد: در این مسابقات دانش آموزان به صورت عملی با بسیج کردن قوای ذهنی و جسمی برای داشتن تمرکز قوی در انجام کار با هدف رسیدن به نتیجه دلخواه که همان موفقیت می باشد آشنا شده و مهارت کسب می کنند.

وی مدیریت زمان، تمرکز، توانایی حل مسئله، تقویت حافظه، دقت دیداری و شنیداری را از جمله فایده های آموزش مهارت ذهنی و چرتکه ای به گروه سنی 5 تا 13 سال ذکر کرد. وی اضافه کرد: امروز مسابقات استانی محاسبات ذهنی ریاضی با حضور داوران مجرب برای انتخاب افراد برتر استان البرز جهت اعزام به مسابقات کشوری به اجرا در آمد.

مدیر اجرایی مرکز آموزش محاسبات ذهنی البرز، ملارد و شهریار خاطر نشان کرد: گزینش افراد برتر برای شرکت در آزمون استانی از دی ماه سال گذشته آغاز شد تا به مدت 5 ماه، منتخبان تحت پوشش دوره تمرین تخصصی در مراکز آموزشی و خانه قرار گیرند. غلامی ادامه داد: در این دوره از مسابقات 250 نفر در گروه سنی 5 تا 13 سال شرکت کرده اند که به مدت 8 دقیقه به 200 سوال ریاضی به روش ذهنی و چرتکه ای پاسخ دادند.

وی تاکید کرد: افراد برتر استان البرز در این دوره از مسابقات پس از ارزیابی کشوری، برای شرکت در رقابت ملی و اعزام به مسابقات جهانی تعیین می شود. لازم به ذکر است، دانش آموزان البرزی در سال گذشته 13 مقام برتر در مسابقات محاسبات ذهنی و چرتکه ای حهان که در دبی برگزار شد را به خود اختصاص دادند.
کلمات کلیدی

آی هوش: گنجینه دانستنی ها و معماهای هوش و ریاضی

نظراتی که درج می شود، صرفا نظرات شخصی افراد است و لزوماً منعکس کننده دیدگاه های آی هوش نمی باشد.
آی هوش: مرجع مفاهیم هوش و ریاضی و انواع تست هوش، معمای ریاضی و معمای شطرنج
 
در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان، رعایت برخی موارد ضروری است:
 
-- لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
-- آی هوش مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
-- آی هوش از انتشار نظراتی که در آنها رعایت ادب نشده باشد معذور است.
-- نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.
 
 
 
 

نظر شما

پرطرفدارترین خبرهای امروز

کانال رسمی آی هوش در تلگرام
تشخیص هوش افراد از روی چهره
رتبه یک کنکور ریاضی ۹۶: در هیچ کلاس کنکوری شرکت نکرده ام
از مقام مریم میرزاخانی دردانشگاه سنگاپور تجلیل شد
مسیریابی هوشمند در سامانه نقشه تهران
پرنده های سخت کوش، باهوش ترند!
198، ضریب هوشی نابغه‌ترین مرد دنیا
دانشگاه آزاد قزوین قهرمان لیگ روباتهای فوتبالیست اندازه متوسط شد
دهمین سمینار احتمال و فرایندهای تصادفی در دانشگاه یزد برگزار شد