چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹
يکشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۴ 2654 0 2

در اولین دوره تجلیل از پژوهشگران برجسته جوان علوم پایه از دکتر محمدرضا کوشش عضو هیأت علمی دانشکده ریاضی دانشگاه صنعتی اصفهان بعنوان پژوهشگر جوان برجسته در این رشته تجلیل شد.

در نخستین مراسم اعطای جایزه ابوریحان بیرونی:

عضوهیأت علمی دانشگاه صنعتی اصفهان، پژوهشگر جوان برجسته ریاضی ایران

در اولین دوره تجلیل از پژوهشگران برجسته جوان علوم پایه از دکتر محمدرضا کوشش عضو هیأت علمی دانشکده ریاضی دانشگاه صنعتی اصفهان بعنوان پژوهشگر جوان برجسته در این رشته تجلیل شد.

این آئین با عنوان "جایزه ابوریحان بیرونی" پنج شنبه گذشته و با حضور رییس فرهنگستان علوم، معاون حقوقی وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری و سرپرست کمیسیون ملی یونسکو در ایران و به منظور تجلیل از پنج پژوهشگر برجسته جوان کشور در رشته‌های علوم پایه توسط فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی برگزار شد.
 
در این مراسم، جایزه پژوهشگر جوان برجسته کشور در شاخه ریاضی به دکتر محمدرضا کوشش خواجویی دانشیار دانشکده علوم ریاضی دانشگاه صنعتی اصفهان اعطاء شد.
 
وی که دانش آموخته ممتاز کارشناسی ارشد ریاضی دانشگاه صنعتی اصفهان است، مدرک دکتری خود را از دانشگاه مانیتوبا کانادا اخذ نموده و از سال 1385 به عنوان عضو هیأت علمی در دانشکده علوم ریاضی دانشگاه صنعتی اصفهان مشغول به فعالیت می باشد.
 
کسب "جایزه هشترودی" بعنوان جایزه انجمن ریاضی ایران در هندسه و توپولوژی و تألیف ده ها مقاله علمی پژوهشی در زمینه هندسه و توپولوژی از دیگر سوابق علمی دکتر محمدرضا کوشش است.
 
شایان ذکر است: در نخستین مراسم اعطای جایزه ابوریحان بیرونی، ضمن تجلیل از این عضو هیأت علمی دانشگاه صنعتی اصفهان به عنوان پژوهشگر جوان برجسته کشور در شاخه ریاضی از دکتر یاسمن فرزان در رشته فیزیک، دکتر احسان عارفیان در رشته زیست شناسی، دکتر علیرضا زراسوندی در رشته زمین شناسی و دکتر محمد مهدی نجف زاده در رشته شیمی تجلیل شد.
 
 
خبرگزاری ایسنا:
 
فرهنگستان علوم طی مراسمی با اعطای نخستین دوره جایزه «ابوریحان بیرونی» از پنج پژوهشگر برجسته جوان رشته‌های علوم پایه قدردانی کرد. به گزارش خبرنگار علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، طی مراسمی در فرهنگستان علوم با حضور دکتر یوسف ثبوتی رییس گروه علوم پایه، دکتر رضا داوری اردکانی، رییس فرهنگستان علوم و دکتر نصیری قیداری، معاون حقوقی وزارت علوم از پنج پژوهشگر برجسته جوان در رشته‌های علوم پایه تقدیر به عمل آمد.

دکتر زراسوندی، پژوهشگر شاخه زمین‌شناسی از جمله محققان برجسته معرفی شده در این مراسم بود. وی در حال حاضر رییس بنیاد نخبگان استان خوزستان و مدیر مرکز پژوهش منطقه ریزگردها در دانشگاه شهید چمران اهواز است.

وی دکتری زمین‌شناسی اقتصادی را در دانشکده علوم دانشگاه شیراز به پایان رساند و در خصوص ارائه مد زایشی جدید برای ذخایر مس ایران و انجام مطالعات زمین‌شناسی در کانون‌های بحران ریزگردها در جنوب غرب ایران خدمات برجسته‌ای ارائه کرده است. همچنین در ایجاد شبکه‌های علمی، آزمایشگاهی زمین‌شناسی در ایران با مشارکت دانشکده‌های خارج از کشور به ویژه اتریش و کانادا اقدامات جدی‌ به عمل آورده است.
 
انتشار 30 مقاله به زبان انگلیسی در مجلات ISI، انتشار 20 مقاله فارسی در مجلات علمی پژوهشی ISC، تدوین چهار جلد کتاب و ارائه 60 خلاصه مقاله و مقاله کامل در سمینارهای داخلی و بین‌المللی ازجمله فعالیتهای علمی پژوهشی دکتر زراسوندی است.

دکتر یاسمن فرزان از دیگر پژوهشگران جوان معرفی شده در این مراسم در شاخه فیزیک است. وی در حال حاضر، دانشیار پژوهشگاه دانش‌های بنیادی است. وی مدرک دکتری خود را در رشته فیزیک ذرات بنیادی از موسسه سیسا ایتالیا دریافت کرده وعلاوه بر راه‌اندازی گروه پدیده‌شناسی ذرات بنیادی موفق به کسب جایزه ICTP در سال 2013 شده است. وی همچنین در سال 2008 جایزه فیزیک‌دانان جوان اتحادیه بین‌المللی فیزیک محض و کاربردی را از آن خود کرد.

انتشار 44 مقاله پژوهشی در مجلات بین‌المللی معتبر، انتشار سه مقاله علمی ترویجی در مجلات داخلی، انتشار 11 مقاله پژوهشی به صورت سخنرانی و ارائه 75 سخنرانی در داخل و خارج از کشور از دیگر افتخارات دکتر فرزان است.

در این مراسم همچنین از دکتر احسان عارفیان در شاخه زیست شناسی تقدیر به عمل آمد. وی استادیار ویروس‌شناسی دانشکده زیست شناسی دانشگاه تهران است که مدرک دکتری تخصصی ویروس‌شناسی خود را از دانشکده علوم پزشکی دانشگاه تربیت مدرس اخذ کرده است.

وی در سمت‌ معاون اجرایی ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی و دبیر تیم زیست فناوری گروه فناوری‌های نوین شرکت پژوهش و فناوری پژوهش خدمات ارزنده‌ای را عرضه کرده است. وی همچنین در حال حاضر در سمت ریاست بخش بیولوژی مولکولی و مهندسی ژنتیک مرکز تحقیقات فناوری بن یاخته مشغول به فعالیت است.

مشارکت در طرح‌های پژوهشی و چاپ بیش از 40 مقاله معتبر بین‌المللی، مشارکت در ثبت یک اختراع در سطح کشور و شرکت در همایش‌های علمی داخلی و بین‌المللی با ارائه بیش از 20 عنوان مقاله از جمله فعالیتهای پژوهشی وی است.
 
دکتر عارفیان همچنین موفق به کسب مقام دوم، هفدهم و هجدهم جشنواره رازی شده و کسب رتبه اول فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد دانشگاه تربیت مدرس از جمله افتخارات وی است. در این مراسم همچنین از دکتر محمدمهدی نجف‌پور به عنوان پژوهشگر جوان برجسته شاخه شیمی تقدیر به عمل آمده است. وی در حال حاضر عضو هیات علمی دانشکده شیمی دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان است.
 
وی مدرک دکتری خود را در رشته شیمی معدنی از دانشگاه صنعتی شریف اخذ کرد و اقدام به چاپ بیش از 110 مقاله علمی در مجلات معتبر، ویرایش چهار عنوان کتاب و چاپ 9 فصل از یک کتاب را انجام داده است.

دکتر نجف‌پور از سوی TWAS به عنوان دانشمند جوان جنوب و جنوب غرب آسیا انتخاب شد.

دکتر محمدرضا کوشش به عنوان پژوهشگر جوان برجسته در شاخه ریاضی در مراسم فرهنگستان علوم مورد تقدیر قرار گرفت. وی مدرک دکتری خود را در دانشگاه مانیتوبا کانادا اخذ کرد و در حال حاضر به عنوان دانشیار رشته ریاضیات در دانشگاه صنعتی اصفهان مشغول به کار است. وی موفق به کسب جایزه انجمن ریاضی ایران در هندسه و توپولوژی شد.
سایر اخبار و تازه های پیشنهادی آی هوش:

آی هوش: گنجینه دانستنی ها و معماهای هوش و ریاضی

نظراتی که درج می شود، صرفا نظرات شخصی افراد است و لزوماً منعکس کننده دیدگاه های آی هوش نمی باشد.
آی هوش: مرجع مفاهیم هوش و ریاضی و انواع تست هوش، معمای ریاضی و معمای شطرنج
 
در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان، رعایت برخی موارد ضروری است:
 
-- لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
-- آی هوش مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
-- آی هوش از انتشار نظراتی که در آنها رعایت ادب نشده باشد معذور است.
-- نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.
 
 
 
 

نظر شما

پرطرفدارترین خبرهای امروز

تشخیص هوش افراد از روی چهره
«مریم میرزاخانی» با رفتنش بار دیگر تیتر یک روزنامه‌ها شد
هوش مصنوعی حل کردن مکعب روبیک را یاد گرفت
از مقام مریم میرزاخانی دردانشگاه سنگاپور تجلیل شد
کاترین جانسون، ریاضیدان بزرگ ناسا در ۱۰۱ سالگی درگذشت
جشنواره تقویت هوش اقتصادی کودکان نخستن بار در بوشهر برگزار شد
سنجش نبض پیری مغز با روش جدید
حیوانات هم ریاضی می‌دانند؟!
افزایش هوش کلامی و زبانی کودک در اثر تغذیه با شیر مادر