دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳
جمعه ۶ بهمن ۱۳۹۶ 3242 0 1

زهرا گویا، بنیانگذار آموزش نوین ریاضی ایران: تبلیغ منفی از مشکلات درس ریاضیات است

بنیانگذار آموزش نوین ریاضی ایران

زهرا گویا: تبلیغ منفی از مشکلات درس ریاضیات است


عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی تهران و بنیانگذار آموزش نوین ریاضی کشور گفت: نباید به درس ریاضی پیرایه بست و تبلیغ منفی از آن باعث شده که امروز به عنوان درسی سخت به دانش آموزان و خانواده ها معرفی شود.

زهرا گویا روز چهارشنبه در حاشیه پانزدهمین کنفرانس آموزش ریاضی کشور در بوشهر در گفت وگو با ایرنا افزود: همه چیز سخت است و هرکاری زحمت خاصی را می طلبد اما تبلیغ منفی کردن برای یک چیزی کم کم ذهنیتی را در جامعه نسبت به آن مساله ایجاد می کند. 
وی یادآور شد: گردش مالی تبلیغ منفی بسیار بالاست فقط تبلیغ رسانه ها را که به باورندن سختی درس ریاضی به خانواده ها و متقاعد کردن آنها به هزینه کردن و کمک به ریاضی فرزندانشان اختصاص دارد را ببینیم، جای تامل دارد.
 
این استاد دانشگاه با اشاره به افسانه سازی هایی که نسبت به درس ریاضی صورت می گیرد بیان کرد: درس ریاضی با بقیه درس ها فرقی نمی کند و اگر بخواهیم این درس را به شکل مفهومی یاد بگیریم بطور یقین باید کار و تلاش بیشتری انجام شود. گویا گفت: هر درسی ماهیت خاص و ویژه ای دارد و یکی از دلایل سخت جلوه دادن درس ریاضی انتزاعی و ملموس بودن آن است.

وی با بیان اینکه اگر بخواهیم سایر درس ها را به صورت مفهومی بیاموزیم سختی خاص خود را دارند تاکید کرد: این ماهیت دوگانه یک وجاهت ویژه ای به درس ریاضی می دهد. گویا، درباره اهمیت برگزاری کنفرانس های آموزش ریاضی گفت: ایجاد ظرفیت های جدید در جامعه آموزشی، کشف و شکوفایی استعدادهای جدید، افزایش قدرت علمی و اجرایی معلمان ریاضی، شوق تولید و انتشار آن برای ارتقای سایر همکاران و افزایش توان اجرایی و مشارکت همه سازه است.

نماینده اتحادیه انجمن های معلمان ریاضی ایران گفت: کنفرانس های ریاضی همیشه مورد اقبال معلمان، دانشجویان و استادان بوده است. خلیل شکوریان افزود: توسعه حرفه ای معلمان، آموزش شیوه های جدید یادگیری یاددهی، ارزشیابی، آموزش روش های نوین تدریس مبتنی بر فناوری اطلاعات و ارتباطات آموزش فضای پژوهشی و تحقیق است.

وی با اشاره به تاریخچه برگزاری کنفرانس های آموزش ریاضی در کشور گفت: نخستین کنفرانس در سال 75 در اصفهان و به دنبال آن 13 کنفرانس بعدی نیز در کرمانشاه، کرمان، تهران، مشهد، شیراز، سنندج شهرکرد، زاهدان، یزد، مازندران، سمنان و تهران برگزار شده است. شکوریان بیان کرد: با گذر سال ها سطح کیفی کنفرانس ها و مقاله های ارائه شده در آن ارتقا یافته و این بیانگر استقبال از این گونه کنفرانس های تخصصی در جامعه هدف است.

وی با اشاره به موفقیت آموزش و پرورش در فراگیری آموزش و در دسترس بودن آن گفت: امروز درگروه سنی 12تا 14 سال، 97 درصد و در جمعیت 15 تا 17 سال نیز 85 درصد دانش آموزان در مدرسه مشغول به تحصیل هستند. شکوریان با اشاره به اهمیت توسعه کمی و کیفی در آموزش و پرورش افزود: امروز کیفی شدن آموزش و پرورش به عنوان یک مطالبه در جامعه مطرح است.

پانزدهمین کنفرانس آموزش ریاضی کشور در بوشهر از سوم تا ششم بهمن برگزار شد.
سایر اخبار و تازه های پیشنهادی آی هوش:

آی هوش: گنجینه دانستنی ها و معماهای هوش و ریاضی

نظراتی که درج می شود، صرفا نظرات شخصی افراد است و لزوماً منعکس کننده دیدگاه های آی هوش نمی باشد.
آی هوش: مرجع مفاهیم هوش و ریاضی و انواع تست هوش، معمای ریاضی و معمای شطرنج
 
در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان، رعایت برخی موارد ضروری است:
 
-- لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
-- آی هوش مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
-- آی هوش از انتشار نظراتی که در آنها رعایت ادب نشده باشد معذور است.
-- نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.
 
 
 
 

نظر شما

پرطرفدارترین خبرهای امروز

تشخیص هوش افراد از روی چهره
معادله
ارتباط میان توانایی پردازش تصویر و بهره هوشی
بزرگترین روبیک دنیا طراحی شد
مراسم بزرگداشت مریم میرزاخانی‌ در مدرسه فرزانگان برگزار شد
رتبه یک کنکور ریاضی ۹۶: در هیچ کلاس کنکوری شرکت نکرده ام
مراسم یادبود پروفسور مریم میرزاخانی در سالن همایش رعد برگزار شد.
چاقی و کاهش ضریب هوشی کودکان
با تقویت «EQ» به اهداف خود دست یابید