جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹
يکشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ 2910 0 1

جشنواره استانی ریاضیات و دست سازه در قروه برای نخستین بار در راستای کشف استعدادها و ذهن های خلاق و ایجاد انگیزه جهت دانش آموزان متوسطه اول برگزار می شود.

در راستای کشف ذهن های خلاق؛

جشنواره استانی ریاضیات و دست سازه در قروه برگزار می شود

جشنواره استانی ریاضیات و دست سازه در قروه برای نخستین بار در راستای کشف استعدادها و ذهن های خلاق و ایجاد انگیزه جهت دانش آموزان متوسطه اول برگزار می شود. به گزارش خبرنگار مهر، امروزه باتوجه به اهمیت ریاضیات در پرورش و جهت دهی مهارت های دانش آموزان، تعامل فکری و تبادل تجربیات با برگزاری جشنواره ها و همایش ها گسترش خواهد یافت بر همین مبنا دبیرستان پسرانه دوره اول استعدادهای درخشان شهید احمدی روشن در شهرستان قروه اقدام به برگزاری جشنواره ریاضیات و دست سازه ها برای نخستین بار در استان نموده است.  
 
در همین زمینه مدیر دبیرستان شهید احمدی روشن قروه در گفت و گو با خبرنگار مهر هدف از برگزاری این جشنواره را ایجاد انگیزه و زمینه ای برای بروز و کشف استعدادها، سنجش میزان خلاقیت ها و مهارت های دانش آموزان در زمینه ریاضیات و دست سازه های آن، آماده سازی برای شرکت در همایش ها و جشنواره های مختلف کشوری و بین المللی، افزایش مهارت دست ورزی در دانش آموزان و استفاده از دست سازه ها و ابزارهای آموزشی در جهت بهبود روند آموزش عنوان کرد.
 
به گفته علیرضا قاسمی تمامی دانش آموزان متوسطه اول شهرستان قروه و دانش آموزان متوسطه اول مدارس سمپاد استان کردستان شرایط شرکت در این جشنواره را دارند.
 
وی اعلام فراخوان را از ۲۰ بهمن ماه سال جاری دانست و مهلت ارسال آثار را تا ۲۰ فروردین ۹۶ اعلام کرد و از اختتامیه جشنواره به صورت یک مرحله ای استانی در اردیبهشت ماه سال آینده خبر داد.
 
قاسمی خلاقیت و نوآوری در تولید اثر، کارکرد دست سازه مطابق با توضیحات و هدف مورد نظر، استفاده از مواد و وسایل ساده و در دسترس، بهره گیری از تحقیقات مرتبط با موضوع، مزیت دست سازه نسبت به محصولات مشابه، استحکام و ظرافت اثر، زیبایی و جلوه اثر و تناست ابعاد با کارآیی محصول را از جمله معیارهای شاخص دهی امتیاز عنوان کرد.
کلمات کلیدی
سایر اخبار و تازه های پیشنهادی آی هوش:

آی هوش: گنجینه دانستنی ها و معماهای هوش و ریاضی

نظراتی که درج می شود، صرفا نظرات شخصی افراد است و لزوماً منعکس کننده دیدگاه های آی هوش نمی باشد.
آی هوش: مرجع مفاهیم هوش و ریاضی و انواع تست هوش، معمای ریاضی و معمای شطرنج
 
در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان، رعایت برخی موارد ضروری است:
 
-- لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
-- آی هوش مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
-- آی هوش از انتشار نظراتی که در آنها رعایت ادب نشده باشد معذور است.
-- نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.
 
 
 
 

نظر شما

پرطرفدارترین خبرهای امروز

تشخیص هوش افراد از روی چهره
کانال رسمی آی هوش در تلگرام
کودکان امروز باهوش‌تر از کودکان دیروزند؟
بررسی رابطه هوش عاطفی کارکنان با ارزش ویژه برند از دیدگاه مشتریان
بازگشت مدال‌آوران دانشگاه شریف از مسابقات جهانی ریاضی بلغارستان
دانشگاه تهران استعدادهای درخشان را بدون آزمون می پذیرد
«کتاب کار ریاضی پنجم» در چاپ 128
حل مکعب روبیک در کمتر از یک ثانیه توسط ربات رکوردزن
مغز انسان هک شد