يکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳
جمعه ۲۷ شهریور ۱۳۹۴ 4863 0 3

دانشجویان کارشناسی ارشد مهندسی هوش مصنوعی پردیس دانشگاه اصفهان در مسابقات پیش بینی خرید و بازخرید در چین با کسب مقام چهارم در میان چهار هزار و 865 تیم، برگزیده شدند.

درخشش دانشجویان هوش مصنوعی پردیس دانشگاه اصفهان در کنفرانس چین

دانشجویان کارشناسی ارشد مهندسی هوش مصنوعی پردیس دانشگاه اصفهان در مسابقات پیش بینی خرید و بازخرید (Purchase and Redemption forecasts) در چین با کسب مقام چهارم در میان چهار هزار و 865 تیم، برگزیده شدند. به گزارش ایرنا از پایگاه خبری و روابط عمومی دانشگاه اصفهان، این دانشجویان با حمایت مالی و دعوت سایت تجارت الکترونیکی به نام علی بابا (Alibaba) در کنفرانس فینال این مسابقات که از تاریخ 17 تا 20 آگوست 2015 در شهر هانگ ژو در چین برگزار شد، کار خود را ارائه کردند. 

این مسابقات که از مسابقات لیگ طلایی تیانچی (Tianchi) ، کمیته تحقیق و پژوهش علی بابا در حوزه داده کاوی داده های حجیم (Big Data Mining) است بر اساس تراکنشهای سال 2013 و 2014 میلیون ها کاربر گروه خدمات مالی (Ant Financial Services Group) برای پردازش و پیش بینی ورود و خروج نقدینگی حاصل از خرید و بازخرید کالاها و خدمات برگزار شد. 

تیم سه نفره دانشگاه اصفهان متشکل از شیوا خزائی، پیام یداللهی و سیداحمدرضا رضیان، دانشجویان کارشناسی ارشد مهندسی هوش مصنوعی از 12می تا 23 جون (فصل اول مسابقه) و دوم تا 23 جولای (فصل دوم مسابقه در دو بخش) با همکاری مدیر گروه مهندسی هوش مصنوعی دکتر احمدرضا نقش نیلچی و راهنمایی دکتر فریا نصیری مفخم از اعضای هیات علمی دانشکده مهندسی کامپیوتر شرکت کردند. 

این تیم در دو فصل این مسابقات با به کارگیری روش اس وی ام (SVM) با کرنل آر بی اف (RBF) با پیش پردازش و تعدیل بایوس (Bios) موفق به کسب مقام چهارم برای دعوت از این تیم شد. 

پردیس دانشگاه اصفهان، تنها تیم ایرانی شرکت کننده در این مسابقات بوده است. پردیس دانشگاه اصفهان از سال 1392 آغاز به فعالیت و پذیرش دانشجوی تحصیلات از طریق آزمون سراسری کرده است. 
کلمات کلیدی

آی هوش: گنجینه دانستنی ها و معماهای هوش و ریاضی

نظراتی که درج می شود، صرفا نظرات شخصی افراد است و لزوماً منعکس کننده دیدگاه های آی هوش نمی باشد.
آی هوش: مرجع مفاهیم هوش و ریاضی و انواع تست هوش، معمای ریاضی و معمای شطرنج
 
در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان، رعایت برخی موارد ضروری است:
 
-- لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
-- آی هوش مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
-- آی هوش از انتشار نظراتی که در آنها رعایت ادب نشده باشد معذور است.
-- نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.
 
 
 
 

نظر شما

پرطرفدارترین خبرهای امروز

معادله
تشخیص هوش افراد از روی چهره
هوشمند سازی 50 هزار کلاس درس انجام شده است
کانال رسمی آی هوش در تلگرام
کتاب «اصول ریاضیات» اسحاق نیوتن به حراج گذاشته می‌شود
198، ضریب هوشی نابغه‌ترین مرد دنیا
چهل و چهارمین كنفرانس ریاضی ایران در مشهد برگزار می شود
دختران نمرات بهتری می گیرند
رتبه‌های ممتاز کنکور در اختیار دختران