شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳
يکشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۴ 3275 0 2

نخستین مرکز رشد فناوری‌های نرم، مجازی، هوشمند و فکری کشور در حاشیه سومین مسابقات کشوری رباتیک خیام در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نیشابور افتتاح شد.

افتتاح نخستین مرکز رشد فناوری‌های هوشمند و فکری کشور

 علی‌رضا مهرآذین، رئیس کمیته پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان رضوی در مراسم افتتاح نخستین مرکز رشد فناوری‌های هوشمند و فکری کشور در نیشابور اظهار کرد: این مرکز در فضایی بالغ‌ بر 600 مترمربع و در ساختمان فنی و مهندسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نیشابور در شش هسته قرار دارد.
 
وی گفت: هسته‌های نرم‌افزار، فناوری اطلاعات، نانو، مواد، مکانیک و هوشمندسازی در فاز اول در این مرکز فعالیت خود را آغاز کردند.
 
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد نیشابور خاطرنشان کرد: این مرکز قبل از افتتاح رسمی، جشنواره خلاقیت و ایده‌های برتر را در رشته‌های فنی مهندسی، علوم پایه و علوم انسانی برگزار کرد که در این جشنواره تعداد 34 ایده از سوی 11 نفر از اعضای هیئت‌ علمی دانشگاه داوری شد و در نهایت 14 ایده برای اجرای اولیه در این مرکز انتخاب شد.
 
وی افزود: فعالیت عمومی بعدی این مرکز استارت آپ ویکند SVIS خواهد بود که در 27 تا 29 آبان و با حضور 10 تیم و 150 نفر در زمینه‌های فناوری اطلاعات، نرم‌افزار و کارآفرینی خواهد بود.
 
مدیرکل دفتر توسعه فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامی کشور نیز گفت: اسم نیشابور با برگزاری مسابقات خیام در بین دانشگاه‌های کشور پیچیده است و این رویداد علمی در بین دو مسابقه برتر دانشگاه آزاد قرار دارد.
 
دکتر داوود ثمری افزود: این مرکز رشد نمونه برتر در بین کشور خواهد بود و ما نیز در نخستین برنامه این مرکز تلاش خواهیم کرد استارتاپ ویکند SVIS این دانشگاه را در تقویم جهانی ثبت کنیم.
 
وی تصریح کرد: با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی نیشابور با مدیریت شهرستان می‌توان اثرات زیادی در کشور به‌ جا گذاشت که نمونه این همکاری را در عضویت مسابقات کشوری رباتیک خیام در کنسرسیوم رباتیک شاهد هستیم.
کلمات کلیدی

آی هوش: گنجینه دانستنی ها و معماهای هوش و ریاضی

نظراتی که درج می شود، صرفا نظرات شخصی افراد است و لزوماً منعکس کننده دیدگاه های آی هوش نمی باشد.
آی هوش: مرجع مفاهیم هوش و ریاضی و انواع تست هوش، معمای ریاضی و معمای شطرنج
 
در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان، رعایت برخی موارد ضروری است:
 
-- لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
-- آی هوش مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
-- آی هوش از انتشار نظراتی که در آنها رعایت ادب نشده باشد معذور است.
-- نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.
 
 
 
 

نظر شما

پرطرفدارترین خبرهای امروز

تشخیص هوش افراد از روی چهره
معادله
پیش‌بینی حوادث سهمگین با کمک ریاضیات
رقابت های شطرنج زنان جهان؛ سارا خادم الشریعه نایب قهرمان شد
آزمون پرلز: کودکان کدام کشورها در خواندن و مطالعه پیشرو هستند؟
رابطه
دهمین دوره مسابقات ربوکاپ آزاد ایران، چهارشنبه آغاز می شود
استعدادیابی افراد از طریق نقشه مغزی
تهران در تدارک کنفرانس امنیت شهر هوشمند