سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳
چهارشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۴ 3685 0 2

پنجمین کنفرانس هوش مصنوعی و روباتیک و هفتمین سمپوزیوم بین المللی روبوکاپ آزاد ایران با هدف انتقال دانش بین پژوهشگران برگزار شد.

پنجمین کنفرانس هوش مصنوعی و روباتیک برگزار شد

پنجمین کنفرانس هوش مصنوعی و روباتیک و هفتمین سمپوزیوم بین المللی روبوکاپ آزاد ایران با هدف انتقال دانش بین پژوهشگران برگزار شد. به گزارش ایرنا از دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، دکتر محمدکیمیاقلم معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در این مراسم با تاکید بر اهمیت این سمپوزیوم، گفت:سمپوزیوم بین المللی روبوکاپ آزاد ایران بسیار مهم است و ارزش آن اگر بیشتر از مسابقات روبوکاپ نباشد، کمتر نیست.
 
وی ادامه داد:در مسابقات روبوکاپ دست آوردهای علمی حوزه ی روباتیک دیده می شود، اما در اینجا مشخص می شود که برای کسب آن دست آوردها چه فعالیت ها و تلاش های انجام شده است.
 
معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین با بیان تاریخچه ی کوتاهی از شکل گیری مباحث علمی در دوران مختلف تمدن بشری، گفت: گوتنبرگ با ساخت دستگاه چاپ، باعث شد علم مکتوب و کتاب ها بسیار راحت تر چاپ شوند و علم به دیگران منتقل شود.
 
کیمیاقلم خاطرنشان کرد:این همایش ها انتقال دانش بین پژوهشگران را امکان پذیر می کند و به همین دلیل در رشد علم اهمیت بسیار زیادی دارد.
 
وی افزود: امروزه دسترسی به علم بسیار آسان شده است و این می تواند فرصت بسیار خوبی برای پیشرفت شما دانشجویان باشد. معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین ادامه داد: شما دانشجویان باید از امکانات خوب عصر حاضر استفاده کنید؛ همیشه کسب دانش و دانستن یک اصل زیبا و ابزار آن برای نسل شما بیشتر از هر دورانی مهیا است.
 
دکتر امید سجودی دبیر اجرایی هفتمین سمپوزیوم بین المللی روبوکاپ آزاد ایران نیز ضمن قدردانی از تمامی دست اندرکاران برگزاری آن گفت: 129مقاله به دبیرخانه ی این سمپوزیوم ارسال شده بود که از این تعداد 63 مقاله فارسی و 66 مقاله نیز انگلیسی بود که پس از داوری، در نهایت 40 مقاله جهت ارایه برگزیده شدند.
 
وی ادامه داد: ارایه مقالات در 6 نشست تخصصی برنامه ریزی شده است و در نهایت 3 مقاله ی برتر ضمن کسب جایزه، جهت چاپ در مجلات معتبر علمی انتخاب خواهند شد.
 
همچنین در این مراسم دکتر محمدباقر منهاج، عضو هیات علمی دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی امیرکبیر و استاد دانشگاه آزاد اسلامی قزوین با ارایه ی مباحثی در خصوص علم روباتیک و کاربردهای آن، به ایراد سخنرانی پرداخت. پنجمین کنفرانس هوش مصنوعی و رباتیک و هفتمین سمپوزیوم بین المللی ربوکاپ آزاد ایران از 23 تا 24 فروردین برگزار شد.
سایر اخبار و تازه های پیشنهادی آی هوش:

آی هوش: گنجینه دانستنی ها و معماهای هوش و ریاضی

نظراتی که درج می شود، صرفا نظرات شخصی افراد است و لزوماً منعکس کننده دیدگاه های آی هوش نمی باشد.
آی هوش: مرجع مفاهیم هوش و ریاضی و انواع تست هوش، معمای ریاضی و معمای شطرنج
 
در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان، رعایت برخی موارد ضروری است:
 
-- لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
-- آی هوش مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
-- آی هوش از انتشار نظراتی که در آنها رعایت ادب نشده باشد معذور است.
-- نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.
 
 
 
 

نظر شما

پرطرفدارترین خبرهای امروز

تشخیص هوش افراد از روی چهره
معادله
بازگشت تيم المپياد رياضی دانش آموزی به کشور
فناوری جدید برای ساخت کاوشگرهای رباتیک هوشمندتر
تماشای مغز در حین حل مسایل ریاضی
بازتاب خبر تلخ درگذشت نابغه ایرانی در رسانه‌های خارجی
رتبه‌های ممتاز کنکور در اختیار دختران
میرزاخانی نام ایران را در تاریخ ریاضی دنیا ماندگار کرد
حیوانات هم ریاضی می‌دانند؟!