پنجشنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱
جمعه ۱۰ بهمن ۱۳۹۳ 3288 0 3

تیم ریاضیات دانش آموزان دختر از مدرسه فرزانگان برازجان مرکز شهرستان دشتستان به عنوان یکی از سه تیم راه یافته کشور به المپیاد ریاضی جهانی هلند معرفی شد.

تیم دختران دشتستان به مسابقات المپیاد ریاضی کاربردی هلند راه یافت

تیم ریاضیات دانش آموزان دختر از مدرسه فرزانگان برازجان مرکز شهرستان دشتستان به عنوان یکی از سه تیم راه یافته کشور به المپیاد ریاضی جهانی هلند معرفی شد.

به گزارش ایرنا، مدیر آموزش و پرورش دشتستان در آیین تجلیل از این دانش آموزان در برازجان گفت : افتخار آفرینان این عرصه بین المللی موجب شادی و خوشحالی شهر و دیار خود شدند.
 
سید حسن لواسانی فرد ضمن تقدیر از تلاشهای دانش آموزان بر حمایت و همکاری بیشتر اولیای دانش آموزان و مدارس از این دانش آموزان تاکید کرد.
 
وی تصریح کرد: اولیای دانش آموزان باید به معلمان اعتماد بیشتری داشته باشند و با علمی کردن محیط خانواده، در شکوفایی استعدادهای فرزندان خود تلاش کنند.
 
ناهید دهقانی مدیر مدرسه فرزانگان برازجان نیز اظهار داشت : کسی که با ریاضیات آشناست، همیشه از اندیشه هایی که از ریاضیات آموخته است، در زندگی خود بهره می جوید.
 
سرپرست خانه ریاضیات شهرستان دشتستان نیز گفت: از بین 63 تیم شرکت کننده در المپیاد ریاضی مرحله مقدماتی در استان بوشهر، هفت تیم از دشتستان به عنوان 20 تیم برتر ریاضیات استان بوشهر انتخاب شدند.
 
فاطمه پاپری مقدم برازجانی افزود: از بین 20 تیم برگزیده استان بوشهر، 10 تیم به مرحله کشوری راه یافتند.
 
وی بیان داشت: در مرحله کشوری 421 تیم شرکت کننده به رقابت پرداختند که در نهایت 15 تیم برای مرحله کشوری انتخاب و مشخص شدند.
 
پاپری مقدم برازجانی افزود: تمامی پاسخ نامه های این 15 تیم برگزیده نیز در سطح کشوری ترجمه و جهت شرکت در مسابقات المپیاد ریاضی جهانی به کشور هلند ارسال شد. از بین پاسخنامه های ارسال شده به کشور هلند، سه تیم از کشورمان انتخاب و موفق به شرکت در مسابقات المپیاد جهانی ریاضی هلند شدند. تیم چهار نفره ریاضی دشتستان تنها تیم دختر در سطح کشور است که به همراه دو تیم پسر از استان اصفهان در مسابقات جهانی ریاضی هلند شرکت خواهند داشت.
 
پایری مقدم برازجانی یادآور شد:دانش آموزان دشتستانی اسفندماه سالجاری برای شرکت در مسابقات جهانی المپیک ریاضی هلند عازم این کشور می شوند.
 
زهره امیری دبیر ریاضی دانش آموزان برگزیده به المپیاد جهانی ریاضیات هلند خواستار حمایت و برگزاری دوره های ویژه آموزشی برای آمادگی بیشتر دانش آموزان برای شرکت در این مسابقات شد.
 
در این آیین از دانش آموزان راه یافته به المپیاد جهانی ریاضی هلند و والدین و مربیان آنها تجلیل شد. 
 
A لیمپیاد (A-Lympiade) جهانی ریاضی یکی از مسابقات جهانی ریاضی است که با هدف افزایش قدرت تفکر، یادگیری تکنیک های مدل سازی ریاضی، کارگروهی، تمرین نوشتن یافته های علمی و جمع بندی و ارائه مطالب در کشور هلند برگزار خواهد شد.
کلمات کلیدی

آی هوش: گنجینه دانستنی ها و معماهای هوش و ریاضی

نظراتی که درج می شود، صرفا نظرات شخصی افراد است و لزوماً منعکس کننده دیدگاه های آی هوش نمی باشد.
آی هوش: مرجع مفاهیم هوش و ریاضی و انواع تست هوش، معمای ریاضی و معمای شطرنج
 
در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان، رعایت برخی موارد ضروری است:
 
-- لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
-- آی هوش مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
-- آی هوش از انتشار نظراتی که در آنها رعایت ادب نشده باشد معذور است.
-- نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.
 
 
 
 

نظر شما

پرطرفدارترین خبرهای امروز

تشخیص هوش افراد از روی چهره
معادله
برندگان جوایز ریاضی ایران معرفی شدند
ارزیابی هوش از روی ام آر آی مغز
رییس دانشکده ریاضی، آمار و علوم کامپیوتر دانشگاه تهران منصوب شد
هوشمندسازی 180 آموزشگاه امسال در خراسان‌شمالی
آلزایمر ارتباطات مغزی را از بین می‌برد
رویکرد جامع و کیفی به ریاضی، راز موفقیت میرزاخانی
کسب دو مقام نخست در لیگ ربات امدادگر و مین یاب هوشمند برای تیم رباتیک واحد دماوند