يکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱
دوشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۳ 2856 0 2

خانه ریاضیات اصفهان برای هشتمین سال پیاپی با همکاری موسسه تحقیقاتی «فرودنتال» هلند، مسابقه جهانی ریاضی «Aلیمپیاد» را برگزار می کند.

اصفهان میزبان مسابقه جهانی ریاضی «A لیمپیاد» است

خبرگزاری ایرنا:
خانه ریاضیات اصفهان برای هشتمین سال پیاپی با همکاری موسسه تحقیقاتی «فرودنتال» هلند، مسابقه جهانی ریاضی «Aلیمپیاد» را برگزار می کند. A لیمپیاد (A-Lympiade) یکی از مسابقات جهانی ریاضی است که با هدف افزایش قدرت تفکر، یادگیری تکنیک های مدل سازی ریاضی، کارگروهی، تمرین نوشتن یافته های علمی و جمع بندی و ارائه مطالب در هلند و تعدادی از کشورها از جمله ایران برگزار می شود. 
 
مسوول بخش مسابقات خانه ریاضیات اصفهان روز یکشنبه درباره این مسابقه به خبرنگار ایرنا گفت: این آزمون در هلند و 17 کشور دیگر ازسوی موسسه علمی تحقیقاتی فرودنتال زیرمجموعه دانشگاه «اترخت» هلند برگزار می شود. عالیه ترکان با بیان اینکه این آزمون از سال 1386 در ایران برگزار می شود ، افزود: نماینده برگزاری این مسابقه در کشورمان، خانه ریاضیات اصفهان است.
 
وی اظهار کرد: ثبت نام شرکت در این مسابقه توسط خانه ریاضیات اصفهان صورت می گیرد و مسابقه روز جمعه 30 آبان امسال در 20 خانه ریاضیات کشور در شهرستان های مختلف برگزار خواهد شد. وی شرکت در این مسابقه را به صورت تیم های چهار نفره از دانش آموزان پایه های نهم، دهم و یازدهم رشته های مختلف اعلام و تصریح کرد: مهلت ثبت نام در مسابقه تا 23 آبان و از طریق پایگاه اینترنتی خانه ریاضیات اصفهان است.
 
ترکان با اشاره به اینکه این مسابقه در دو مرحله برگزار می شود، افزود: مرحله مقدماتی آبان امسال در داخل کشور و مرحله نهایی، مارس 2015 در هلند برگزار خواهد شد. مسئول مسابقات خانه ریاضیات اصفهان اظهار کرد: سوالات دور مقدماتی مسابقه A لیمپیاد توسط کمیته مرکزی در هلند طراحی و به کشورهای شرکت کننده ارسال می شود.
 
وی از ویژگی های سوالات این آزمون به تقسیم کار، تحلیل داده های ورودی، راهبرد مناسب برای حل و جمع بندی یافته ها اشاره و اضافه کرد: نوع سوالات مسائل واقعی جامعه است و برای حل مساله، باید یک مدل ریاضی ارائه و با یک ایده خاص روی آن بحث شود. ترکان افزود: سال گذشته یک تیم از اصفهان به مرحله نهایی مسابقه جهانی ریاضی A لیمپیاد در هلند راه یافت.
 
به گزارش ایرنا، هفتمین دوره مسابقه جهانی ریاضی Aلیمپیاد اول آذر پارسال با حضور 195 تیم در هفت شهر کشور برگزار شد. از تیم های شرکت کننده 120 تیم در خانه ریاضیات اصفهان و بقیه در خانه های ریاضیات شهرهای همدان، گنبدکاووس، بابل، بندرانزلی، تالش و بروجن در این مسابقات حضور یافتند.
منبع
ایرنا
سایر اخبار و تازه های پیشنهادی آی هوش:

آی هوش: گنجینه دانستنی ها و معماهای هوش و ریاضی

نظراتی که درج می شود، صرفا نظرات شخصی افراد است و لزوماً منعکس کننده دیدگاه های آی هوش نمی باشد.
آی هوش: مرجع مفاهیم هوش و ریاضی و انواع تست هوش، معمای ریاضی و معمای شطرنج
 
در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان، رعایت برخی موارد ضروری است:
 
-- لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
-- آی هوش مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
-- آی هوش از انتشار نظراتی که در آنها رعایت ادب نشده باشد معذور است.
-- نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.
 
 
 
 

نظر شما

پرطرفدارترین خبرهای امروز

معادله
تشخیص هوش افراد از روی چهره
بهترین پروژه آمار و مدل سازی در خانه ریاضیات اصفهان انتخاب می‌شود
کشف نحوه ساخت کندوی زنبور عسل پس از هزاران سال
آغاز فعالیت مدرسه رباتیک دانشگاه امیرکبیر از ۱۰ تیرماه
کودکان مبتلا به اوتیسم در درس ریاضی موفق‌ترند
افزایش ۲ برابری سرعت آموزش هوش مصنوعی با روش جدید
مریم میرزاخانی به سرطان مبتلا شد
کبوترها باهوشتر از تصورات پیشین هستند