شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰
جمعه ۱۰ آبان ۱۳۹۲ 2255 0 2

تهران - دبیر فنی مسابقات دومین جشنواره هوش مصنوعی گفت، دانشگاه صنعتی شریف و شرکت امن پرداز رتبه اول مسابقات دومین دوره جشنواره هوش مصنوعی را کسب کردند.

دانشگاه شریف رتبه اول جشنواره هوش مصنوعی را کسب کرد

«احمد نیک آبادی» روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار علمی ایرنا افزود: امسال در 10 مسابقه این جشنواره دو تیم رتبه اول، چهار تیم رتبه دوم و 9 تیم رتبه سوم را کسب کرده اند. وی گفت: تیم های دانشگاه های امیرکبیر، واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی و شرکت امن پرداز رتبه دوم را به دست آورده اند. نیک آبادی ادامه داد: تیم های دانشگاه های امیرکبیر، شاهرود، کاشان و شیراز نیز توانسته اند رتبه سوم را از آن خود کنند. 
 
وی گفت: این مسابقات در رشته های حذف علایم اضافی از ویدئو، شناسایی متون تایپی فارسی، شناسایی چهره انسان، تشخیص رفتارهای غیرعادی در محیط های عمومی، تشخیص، تعیین و شمارش وسایل نقلیه در بزرگراه ها، تصحیح هوشمند قرائت نماز، تشخیص تقلب در تراکنش های بانکی، شناسایی فایل های ویروسی، سخت افزارهای هوشمند و تشخیص نفوذ در شبکه های کامپیوتری برگزار شده است. 
 
نیک آبادی افزود: رتبه اول این مسابقه به تیم های شرکت کننده در رشته های تشخیص تقلب در تراکنش های بانکی و شناسایی فایل های ویروسی رسیده است. عضو هیات علمی دانشگاه امیرکبیر، سطح دومین دوره جشنواره هوش مصنوعی را نسبت به اولین دوره آن بسیار بالاتر عنوان کرد و گفت: در سال گذشته حدود شش دانشگاه در مسابقات این جشنواره شرکت کرده بودند این درحالیست که در دومین دوره آن حدود 40 دانشگاه از سراسر کشور حضور داشتند. 
 
نیک آبادی افزود: همچنین علاوه بر تیم های شرکت کننده از دانشگاه های تهران، تیم های دانشگاه های شهرستان های مختلف و شرکت های تجاری حضور داشتند. وی سطح علمی تیم های شرکت کننده را نیز نسبت به سال گذشته بالاتر عنوان کرد و گفت: تیم های شرکت کننده در این دوره بیشتر در سطح کارشناسی ارشد و دکترا بودند که این موضوع بیانگر کیفیت کارهای ارایه شده در مسابقات امسال است. 
 
نیک آبادی در مورد داوران مسابقات دومین دوره جشنواره هوش مصنوعی نیز افزود: داورانی از دانشگاه های امیرکبیر، شریف و علم و صنعت تیم های شرکت کننده را داوری کرده اند. وی گفت: به رتبه های اول تا سوم به ترتیب از 30 تا 10 میلیون ریال جوایز نقدی اهدا می شود. همچنین دانشگاه امیرکبیر امکان پذیرش بدون کنکور این تیم ها در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا را فراهم کرده است. به گفته نیک آبادی، دور سوم جشنواره هوش مصنوعی آبان سال 1393 برگزار خواهد شد. 
کلمات کلیدی
سایر اخبار و تازه های پیشنهادی آی هوش:

آی هوش: گنجینه دانستنی ها و معماهای هوش و ریاضی

نظراتی که درج می شود، صرفا نظرات شخصی افراد است و لزوماً منعکس کننده دیدگاه های آی هوش نمی باشد.
آی هوش: مرجع مفاهیم هوش و ریاضی و انواع تست هوش، معمای ریاضی و معمای شطرنج
 
در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان، رعایت برخی موارد ضروری است:
 
-- لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
-- آی هوش مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
-- آی هوش از انتشار نظراتی که در آنها رعایت ادب نشده باشد معذور است.
-- نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.
 
 
 
 

نظر شما

پرطرفدارترین خبرهای امروز

ضرورت معرفی خوارزمی به عنوان دانشمند بزرگ ایرانی
مبارزه با آلزایمر تازه‌ترین ماموریت بیل گیتس
راه‌اندازی موسسه‌ای برای شناخت استعدادها با همکاری خانواده «میرزاخانی» و دانشگاه شریف
دانش آموزان چگونه مطالب علمی را به خاطر بسپارند
خمیازه طولانی نشانه هوش بیشتر است
نخستین کیت آموزش ریاضی پایه دوم ابتدایی طراحی و تولید شد
آشنایی با زبان دوم به بهبود سکته مغزی کمک می کند
جایزه سالانه «علم و زن» به نام زنده یاد میرزاخانی اجرایی می‌شود
دختری با ضریب هوشی بالاتر از آلبرت اینشتین و استفان هاوکینگ