چهارشنبه ۵ مهر ۱۴۰۲
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ 2234 0 1

آشنا کردن و معرفی خورازمی به عنوان یک دانشمند بزرگ ایرانی و آشنا ساختن ایرانیان با تحقیقات این دانشمند بزرگ از دلایل برگزاری همایش خوارزمی است.

دبیر اجرایی همایش خوارزمی تاکید کرد

ضرورت معرفی خوارزمی به عنوان دانشمند بزرگ ایرانی

دبیر اجرایی همایش خوارزمی گفت: آشنا کردن و معرفی خورازمی به عنوان یک دانشمند بزرگ ایرانی و آشنا ساختن ایرانیان با تحقیقات این دانشمند بزرگ از دلایل برگزاری همایش خوارزمی است.
 
دکتر اسماعیل بابلی دبیر اجرایی همایش خوارزمی که صبح امروز در دانشگاه خوارزمی برگزار شد، در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهارکرد: به مناسبت یکصدمین سال تاسیس دانشگاه خوارزمی و با توجه به اینکه نام دانشگاه ما خوارزمی است کنفرانسی برای بزرگداشت این حکیم بزرگ برگزار کرده ایم که در این کنفرانس از اساتید خارجی و متخصصین داخلی کشور سخنرانی هایی در رابطه با اموری که خوارزمی تحقیقاتی در آن ها انجام داده، خواهند داشت. وی ادامه داد: خوارزمی در زمینه‌های جبر فلسفه نجوم و جغرافیا تحقیقات زیادی انجام داده است که سخنرانان در این همایش درباره فعالیت های مهم او در این حوزه سخنانی را بیان می‌کنند.
 
دبیر اجرایی کنفرانس خوارزمی اظهار کرد: سه نفر از اساتید خارجی از کشور هلند در این کنفرانس شرکت دارند و که یک سخنرانی و دو کارگاه آموزشی در رابطه با فعالیت هایی که خوارزمی به وسیله شن در باره محاسبات ریاضی انجام می داده است برگزار می‌شود. وی افزود: در این کنفرانس در رابطه با کارهایی از حکیم خوارزمی که کمتر به چاپ رسیده است و مردم کمتر از آن ها آشنایی دارند سخنرانی توسط یکی از اساتید دانشگاه هلند ایراد خواهد شد.
 
دبیر اجرایی همایش، "تاریخچه دانشگاه خوارزمی از ابتدا تاکنون"، "خوارزمی و جبر" ، "فعالیت های خوارزمی در جغرافیا و الگوریتم" را از جمله موضوعات سخنرانی های این کنفراس یک روزه عنوان کرد و گفت: آشنا کردن و معرفی خورازمی به عنوان یک دانشمند بزرگ ایرانی و آشنا ساختن مردم با تحقیقات این دانشمند بزرگ از دلایل برگزاری این همایش است.
 
وی با تاکید بر ضرورت برگزاری کنفرانس خوارزمی اظهار کرد: خوارزمی یکی از دانشمندان مشهور ایرانی است که دارای فعالیت چند وجهی بوده و به غیر از ریاضی در نجوم و جغرافیا نیز فعالیت هایی را انجام داده است. بنابراین آشنا کردن ایرانیان با این دانشمند ایرانی که در دنیا آوازه بلندی دارد از دلایل ضروری برای برگزاری این کنفرانس است.
سایر اخبار و تازه های پیشنهادی آی هوش:

آی هوش: گنجینه دانستنی ها و معماهای هوش و ریاضی

نظراتی که درج می شود، صرفا نظرات شخصی افراد است و لزوماً منعکس کننده دیدگاه های آی هوش نمی باشد.
آی هوش: مرجع مفاهیم هوش و ریاضی و انواع تست هوش، معمای ریاضی و معمای شطرنج
 
در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان، رعایت برخی موارد ضروری است:
 
-- لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
-- آی هوش مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
-- آی هوش از انتشار نظراتی که در آنها رعایت ادب نشده باشد معذور است.
-- نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.
 
 
 
 

نظر شما

پرطرفدارترین خبرهای امروز

تشخیص هوش افراد از روی چهره
معادله
گزارش تصویری از یکی از مراسم یادبود مریم میرزاخانی در تهران
تیم ملی المپیاد ریاضی ایران موفق به کسب ۴مدال نقره و ۲مدال برنز شد
انتخاب روز تولد مریم میرزاخانی بعنوان «روز جهانی زن در ریاضیات»
نخستین کیت آموزش ریاضی پایه دوم ابتدایی طراحی و تولید شد
تبادل نظر اساتید فیزیک، ریاضی و فلسفه علم در دانشگاه شریف
بزرگترین روبیک دنیا طراحی شد
مراسم یادبود پروفسور مریم میرزاخانی در سالن همایش رعد برگزار شد.