يکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲
پنجشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۳ 6532 0 6

المپیاد جهانی دانشجویی در طول یك سال و به دو صورت تیمی و انفرادی در دنیا برگزار می‌شود.

افتخارآفرینی دانشجوی دانشگاه صنعت نفت در المپیاد جهانی ریاضی

المپیاد جهانی دانشجویی در طول یك سال و به دو صورت تیمی و انفرادی در دنیا برگزار می‌شود. المپیاد دانشجویی تیمی (IMC) هر سال به میزبانی یکی از دانشگاه‌های دنیا و با حضور تیم‌های شرکت کننده از دانشگاه‌های سرتاسر جهان برگزار می‌شود. در این نوع المپیاد جنبه تیمی مطرح بوده و نتایج المپیاد نیز بصورت تیمی منتشر می‌شود.

المپیاد دانشجویی انفرادی (Seemous) هر سال به میزبانی انجمن ریاضی اروپا در یکی از شهرهای اروپایی برگزار می‌شود. در این المپیاد تیم‌های ملی کشورهای مختلف دنیا شرکت می‌کنند ولی تنها نتیجه انفرادی ملاک می‌باشد. 

در ایران، انجمن ریاضی ایران مسئولیت گزینش تیم ملی ایران را برای شرکت در این المپیاد برعهده دارد. امسال آزمون انتخابی تیم ملی ایران برای شرکت در Seemous ۲۰۱۵ در دو مرحله ( آبان و دی ماه ۱۳۹۳) به میزبانی دانشگاه یزد برگزار شد. تمامی دانشجویان دانشگاه‌های سراسر کشور می‌توانستند در این آزمون‌ها شرکت نمایند ولی به دلیل سطح بالای ریاضی به کار رفته در سوالات، معمولا تنها دانشجویان ریاضی در این آزمون شرکت می‌کنند. پس از بررسی‌های به عمل آمده، سه نفر برای حضور در این المپیاد انتخاب شدند كه آقای جواد دیلمی علی رغم اینكه دانشجوی رشته ریاضی نبوده و در دانشكده نفت اهواز به تحصیل در رشته مهندسی نفت مشغول می‌باشد به دلیل نمرات كسب نموده بعنوان یكی از این نفرات برگزیده گردید.

المپیاد Seemous ۲۰۱۵ امسال از ۳ تا ۸ مارس، در شهر اهرید کشور مقدونیه با حضور تیم‌های ملی كشورهای مختلف دنیا برگزار گردید. امتحان در قالب ۴ سوال و با مدت زمان ۵ ساعت، در روز ۵ مارس برگزار شد و نتایج رسمی در روز ۷ مارس توسط هیئت داوری اعلام شد و دانشجوی دانشگاه صنعت نفت توانست به عنوان یكی از سه نماینده ایران مدال برنز این مسابقات را كسب نماید.
 
روابط عمومی دانشگاه این موفقیت بزرگ را به ایشان، اساتید معزز، كاركنان گرامی و دیگر دانشجویان عزیز دانشگاه صنعت نفت تبریك عرض می‌نماید.
سایر اخبار و تازه های پیشنهادی آی هوش:

آی هوش: گنجینه دانستنی ها و معماهای هوش و ریاضی

نظراتی که درج می شود، صرفا نظرات شخصی افراد است و لزوماً منعکس کننده دیدگاه های آی هوش نمی باشد.
آی هوش: مرجع مفاهیم هوش و ریاضی و انواع تست هوش، معمای ریاضی و معمای شطرنج
 
در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان، رعایت برخی موارد ضروری است:
 
-- لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
-- آی هوش مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
-- آی هوش از انتشار نظراتی که در آنها رعایت ادب نشده باشد معذور است.
-- نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.
 
 
 
 

نظر شما

پرطرفدارترین خبرهای امروز

معادله
تشخیص هوش افراد از روی چهره
اولین دوچرخه هوشمند دنیا تولید شد
بزرگترین روبیک دنیا طراحی شد
کشف تفاوت سیم‌کشی مغز زنان و مردان و تأثیر آن در مسؤولیت‌های دو جنس
حیوانات هم ریاضی می‌دانند؟!
تبدیل عکس به ویدئو با هوش مصنوعی
چهلمین دوره «مسابقه ریاضی دانشجویی ایران» برگزار می‌شود