يکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳
دوشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ 2753 0 4

رئیس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات آموزش و پرورش: هوشمندسازی مدارس متوقف نشده است...

دلایل کند شدن روند هوشمندسازی مدارس

رئیس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات آموزش و پرورش با اعلام اینکه هوشمندسازی مدارس متوقف نشده است گفت: هوشمند سازی باید به عنوان یک بسته آموزشی شامل آموزش معلمان، تهیه محتوا، تهیه بسته تکنولوژی، تهیه تجهیزات سخت افزاری، شبکه اینترانت اجرا شود از همین رو در صددیم با همکاری وزارت ارتباطات مدارس را در قالب این بسته های آموزشی هوشمندسازی کنیم.

خسرو نظری در گفتگو با خبرنگار مهر درباره انتقاد نمایندگان مجلس مبنی بر توقف هوشمندسازی مدارس گفت: روند هوشمندسازی در دولت یازدهم متوقف نشده است بلکه به واسطه محدودیت های موجود و کمبود اعتبار روند آن کند شده است.
 
وی افزود: در تلاشیم با اعتبارات اختصاص داده شده آموزش و پرورش و همچنین بودجه ای که سازمان فناوری و وزارت ارتباطات در اختیار ما قرار می دهند طرح هوشمندسازی مدارس را در سطح کمی و کیفی توسعه دهیم.
 
رئیس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات آموزش و پرورش با بیان اینکه آموزش و پرورش در تلاش است تفاهمنامه ای را با وزارت ارتباطات به امضا رساند تصریح کرد: امسال بر اساس برنامه پنجم توسعه و میزان اعتباری که در اختیار ما قرار می گیرد هوشمند سازی مدارس را همچنان ادامه می دهیم و هیچگاه درصدد توقف این طرح نبوده ایم.
 
وی تصریح کرد: ما معتقدیم که هوشمند سازی باید در قالب یک بسته آموزشی شامل آموزش معلمان، تهیه محتوا، تجهیزات سخت افزاری و اتصال به شبکه اینترانت باشد و اجرای ناقص این طرح نمی تواند ما را به نتیجه مطلوب و مورد نظر در اهداف تعریف شده هوشمندسازی مدارس برساند.
 
نظری درباره دریافت پول به صورت اجباری توسط مدیران مدارس به بهانه هوشمندسازی گفت: آموزش و پرورش هیچگاه اجباری برای دریافت پول از والدین و کمک اولیا نداشته است اما اجرای این طرح ها و اثرات و پیامدهای حاصل از آن همواره به گونه ای بوده که والدین خود به صورت داوطلبانه تمایل به کمک به مدارس داشته اند.
 
وی درباره آنکه آیا آموزش و پرورش دستورالعملی مبنی بر دریافت پول برای هوشمندسازی از والدین صادر نکرده است گفت: چنین دستورالعملی صادر نشده است. مدیران به صورت اجباری حق دریافت هیچگونه وجهی برای هوشمندسازی از والدین را ندارند و اولیا به صورت داوطلبانه و مشارکتی می توانند به مدارس کمک کنند.
کلمات کلیدی

آی هوش: گنجینه دانستنی ها و معماهای هوش و ریاضی

نظراتی که درج می شود، صرفا نظرات شخصی افراد است و لزوماً منعکس کننده دیدگاه های آی هوش نمی باشد.
آی هوش: مرجع مفاهیم هوش و ریاضی و انواع تست هوش، معمای ریاضی و معمای شطرنج
 
در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان، رعایت برخی موارد ضروری است:
 
-- لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
-- آی هوش مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
-- آی هوش از انتشار نظراتی که در آنها رعایت ادب نشده باشد معذور است.
-- نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.
 
 
 
 

نظر شما

پرطرفدارترین خبرهای امروز

معادله
تشخیص هوش افراد از روی چهره
خانه ریاضیات اردبیل تشکیل می شود
افتتاحیه نخستین اردوی آموزشی برگزیدگان مسابقات ریاضی تورنمت ایران در بروجن برگزار شد
نبوغ نوآموز 6 ساله یزدی در ریاضیات
هوش مصنوعی چهره شطرنجی شده افراد را تشخیص می دهد
روابط اجتماعی عامل تقویت ذهن در سالمندی
اعطا جایزه ویژه انجمن ریاضی ایران به محققان دانشگاه صنعتی اصفهان
هزار کلاس درس مازندران امسال هوشمندسازی می شود